Вінниця
08.12.2023
-1.33° C
Вгору

Найближчими днями Землю накриє одна з найпотужніших магнітних бурь: названо дату

Уже у четвер, 5 жовтня, Землю накриє перша цього місяця магнітна буря. Вона буде однією з найпотужніших, а тому її вплив можуть відчувати люди похилого віку та ті, що мають хронічні хвороби.

Про це повідомляє Центр передбачення космічної погоди Нацагентства океанографічних та атмосферних досліджень (NOAA) США.

Пік магнітної бурі 5 жовтня припаде на ранок, а її вплив організм відчуватиме весь день. Можливі перепади настрою, головні болі та загострення старих хвороб.

Коли ще очікувати магнітні бурі у жовтні

Фахівці зазначають, що у середині осені ситуація буде доволі спокійною щодо сонячної активності: на геосинхронній орбіті не буде протонних подій (штормів). Проте не варто втрачати пильність, адже можливе погіршення самопочуття.

З 13 до 15 жовтня та з 23 до 26 число прогнозують слабкі магнітні бурі, які практично не позначаться на самопочутті.

Остання суттєва сонячна активність із магнітною бурею середньої сили випаде на 29−30 жовтня.

Наслідки магнітних бур

Найбільший вплив магнітних бур відчувають люди похилого віку та ті, що мають хронічні хвороби. Найпоширеніші симптоми — це головний біль, підвищений тиск, прискорений пульс, втома, біль у м’язах, суглобах, іноді — у серці, запаморочення, нудота, загострення хронічних захворювань.

Як захиститися від впливу магнітних бур

У пікові дні магнітних бур лікарі радять відмовитися від сильних фізичних навантажень і менше перебувати на сонці. Також краще перенести магнітні коливання допоможе хороший сон. 

Важливо також пам’ятати про правила харчування — під час бур варто відмовитися від фаст-фуду, жирної їжі та алкоголю. Людям із хронічними хворобами медики радять носити з собою аптечку з необхідними ліками. 

Коментарі у Facebook
Поділиться новиною
Share on Facebook
Facebook
Pin on Pinterest
Pinterest
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin