Вінниця
01.10.2023
17.45° C
Вгору

Перехід на зимовий час: коли цієї осені потрібно перевести годинники

Переведення годинників в Україні почалося ще у 1981 році для економії електроенергії та подовження світлового дня. Сьогодні це вже традиція — двічі на рік переводити стрілки годинників: навесні на літній час та восени на зимовий.

Коли цього року потрібно перевести стрілки годинника на зимовий час

Щороку в жовтні українці переводять годинник на зимовий час: в останню неділю місяця, о 04:00. У 2023 році цей день випадає в ніч із суботи 28 на 29 жовтня. Стрілки годинника при переході на зимовий формат необхідно перевести на одну годину назад, тобто на 03:00.

Переведення часу: вплив на організм і адаптація

Вчені наголошують, що переведення стрілок годинника може спровокувати розвиток серцево-судинних та імунних захворювань, тому що воно змінює біологічний ритм людини. Нестача сну та зміна режиму також можуть стати причиною стресів. Тому важливо заздалегідь емоційно підготуватися до переведення годинника на зимовий час.

Ось кілька рекомендацій для менш стресового переходу на новий час: 

  • змініть режим сну — найкраще починати змінювати режим за два тижні до 26 березня;
  • гуляйте на свіжому повітрі — так ви зможете наситити мозок киснем;
  • зранку розминайте м’язи — фізичні вправи допоможуть прокидатися енергійними та в хорошому настрої;
  • зробіть акцент на сніданках — зранку краще споживати ситну їжу, щоб запустити організм.

Підготовка повинна тривати не менше двох-трьох тижнів. Тільки так можна відчути, що внутрішній біологічний годинник пристосувався до переходу на літній час.

Варто зазначити, що у 2021 році депутати в Україні задумувались над тим, щоб скасувати переведення годинника. Ці плани вони аргументували кількома пунктами:

  • питання безпеки — “відірвати” східні області України від “московського” часу;
  • питання захисту здоров’я — в момент сезонної зміни часу організм людини відчуває сильний стрес;
  • питання енергетики — деякі депутати наголошували, що переведення годинників не сильно впливає на загальну економію енергоресурсів.

Проте нововведення так і не набуло чинності, адже не пройшло фінального читання в залі парламенту, тобто голосування за нього. Тому цієї осені Україна традиційно буде переводити стрілки годинника.

У Євросоюзі, який також здійснює переходи на зимовий та літній час, тривають дискусії про скасування переходу на літній час. Це питання має вирішитися до 2026 року.

Коментарі у Facebook
Поділиться новиною
Share on Facebook
Facebook
Pin on Pinterest
Pinterest
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin