Вінниця
01.10.2023
18.21° C
Вгору

Вилучення військового ПДФО в громад

Ці доходи призначені замінити податки, які раніше сплачували місцеві мешканці до вступу військової служби. Припинення збору податку на доходи фізичних осіб (ПДФО) з військовослужбовців, який надходив до місцевих бюджетів із їхніх заробітків, призведе до втрат для місцевих громад, зменшить їхню можливість надавати підтримку силам оборони та забезпечувати якісні послуги жителям. При цьому це не принесе жодних користей Об’єднаним Збройним Силам України. Це відзначено у матеріалі під назвою “Військовий ПДФО: «Хіба ревуть воли, як ясла повні?», авторами якого є радниця голови Асоціації міст України з муніципальних питань, народна депутатка Оксана Продан та виконавчий директор Асоціації міст України Олександр Слобожан.

Аналітики вважають, що ці кошти, ймовірно, будуть поглинуті державним бюджетом, так само, як і 36% поточного ПДФО, яким управляє Міністерство фінансів.

«Коли Мінфін пише, що військовий ПДФО збільшилося після 24 лютого 2022-го, то не зазначає, що з того дня кількість воїнів зросла на 700 тисяч за рахунок цивільних. Усі, хто зараз сплачує військовий ПДФО, до мобілізації сплачували в громади ПДФО із зарплат учителів, продавців, робітників, службовців, податок на нерухомість, єдиний податок від підприємницької діяльності. Сьогодні цих податків немає, але є люди. Вони тимчасово змінили спеціальність, узявши до рук зброю для захисту України», – вказують автори.

На підставі даних від 754 громад, що становлять понад 50% від загальної кількості громад в Україні, включаючи обласні центри, які наразі знаходяться під контролем України, представники Асоціації міст України стверджують, що цих 754 громад зазнали збитків у розмірі 815,61 млрд гривень внаслідок дій агресора. У той же час, вони отримали лише 6,83 млрд гривень від держави для відновлення пошкоджених об’єктів.

«Чи достатньо в держави коштів? Ні. Чи стане їх більше, якщо заберуть військовий ПДФО у місцевого самоврядування? Ні. Потрібно допомагати тим, хто працює, хто фінансує оборону й захист із першого дня війни, у кого 64% ПДФО використовуються прозоро», – пишуть експерти.

Вони підкреслюють, що витрати місцевих громад значно відкритіші для контролю як громадян, так і контролюючих підрозділів, а отже, менш корупційні.

Джерело: Дзеркало тиждня

Коментарі у Facebook
Поділиться новиною
Share on Facebook
Facebook
Pin on Pinterest
Pinterest
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin