Вінниця
24.04.2024
8.46° C
Вгору

Благодійний мистецький вікенд «Ticket to the SUN 2023» : як це було

У Вінниці в останні вихідні літа відбувся благодійний мистецький вікенд «Ticket to the SUN 2023»

Протягом трьох днів, з 25 по 27 серпня, у Вінниці відбувся благодійний мистецький вікенд під назвою Ticket to the SUN. Особливістю програми цього року були лекції на тему екології та нова локація – сцена, розташована в Сабарівському лісі.

Цей захід традиційно проходив на території колишнього санаторію імені Коцюбинського, що знаходиться на Старому місті. Організацію заходу підтримала Вінницька міська рада, в рамках реалізації заходів Стратегії культури Вінницької міської територіальної громади через програму #EU4Culture, яку впроваджує Ґете-інститут.

Серед сонячних галявин, високих дерев і яблуневого саду відбувалось безліч активностей. Зокрема, на алеї майстрів і малеча, і дорослі могли поліпити з глини, намалювати картину, розфарбувати екоторбу, зробити пінхол-камеру з бляшанки і одразу проявити з неї фотографію.

Трохи далі, на великій галявині, де розташовувалась основна музична сцена, облаштувати фудкорт, ігрову та лаунж-зону для відпочинку. Там можна було пограти у фрисбі та у дерев’яні ігри, полежати в гамаку, послухати поезію, відвідати акторський тренінг, взяти участь у церемонії чаювання та багато іншого. Також тут діяла благодійна барахолка, прибуток з якої організатори передадуть волонтерському осередку Medicine for Ukraine – на потреби тактичної медицини для воїнів на передовій. Туди ж спрямують частину коштів з квитків на вечірню музичну програму, яка тривала у суботу та неділю (для військовослужбовців вхід був вільний).

Три дні, п’ять локацій і понад пів сотні заходів. Організатори назвали цю подію вікендом натхнення, сонця, теплих зустрічей, обіймів та єднання. Водночас велика частина цьогорічної програми була присвячена освітній тематиці. На екологічних лекціях експерти розповідали про ресайклінг, малі річки, “Зелений курс” Вінниці тощо. Крім цього, відбувся воркшоп на тему сортування сміття та акція з прибирання ставків на території. А арборист (фахівець з обслуговування та догляду за деревами) показав, як буквально за декілька секунд, за допомогою спеціального спорядження, можна піднятися до крони дерева.

Як розповіла співорганізаторка «Ticket to the SUN» Олександра Венславовська, серія лекцій відбулась у рамках стратегії Зеленого курсу Вінницької громади та за підтримки Німецького товариства міжнародного співробітництва GIZ.

«Я особисто складала програму і дуже захопилася питанням екології на території колишнього санаторію Коцюбинського. Хотіли б з цією темою працювати й надалі, поєднуючи заходи “культура-екологія” (таке просвітництво для людей, щоб ставати більш свідомими). І саме на цій території, можливо, спільно з профільними департаментами міської ради розробляти пілотні проєкти. Тому зараз це абсолютно зелена територія, яка потребує переосмислення без закатування в бетон чи асфальт. Ми взагалі мріємо тут про лендарт парк, якого немає ніде в Україні. Тому наступного року, гадаю, ми будемо більш комплексно працювати разом з департаментом маркетингу міста та туризму над концепцією цієї території», – поділилась Олександра Венславовська.

Щодо музичної програми, то великим відкриттям стала імпровізована сцена в Сабарівському лісі. Там під спів пташок й у світлі лампочок та сонячного проміння, що пробивалось крізь гілля високих дерев, виступили гурт Raga Яга і харківський електронний музикант Eteris. А на головній сцені «Ticket to the SUN 2023» виступили діджей Дмитро Хоменко, Dobrosii, SOVYK band, Chubareene, «Зарисовка», Yevhenii Dubovyk Quartet, “Очеретяний кіт”, «Пиріг і Батіг». На завершення мистецького вікенду вперше у Вінниці виступив київський фолк-гурт «Zgarda».

Коментарі у Facebook
Поділиться новиною
Share on Facebook
Facebook
Pin on Pinterest
Pinterest
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin