Вінниця
22.07.2024
17.8° C
Вгору

У Харкові відзначили одруження двох жінок: одна з них – військова, інша – активістка

У Харкові відбулося об’єднане весілля двох жінок: одна з них – військова, а інша – активістка. Як повідомляє

BBC News Ukrainian:

Ця подія була організована у форматі перформансу, який символізував традиційну весільну церемонію. Про це повідомлено через соціальні мережі спільнотою ХарківПрайд.

Молодятами стали військова Аліна Шевченко, яка є капітаном і офіцером штабу бригади, служить у військових лавах з 2015 року, і активістка Станіслава Петлиця. Остання відома як захисниця прав жінок та представників ЛГБТК+ спільноти у Харкові, а також є співорганізаторкою подій ХарківПрайду.

Церемонія відбулася поруч з головним палацом одружень та включала в себе традиційні весільні обряди, такі як обсипання пшеницею та покидання букетів наречених.

Офіційно оформити свої стосунки Аліна та Станіслава не мають можливості, адже в Україні одностатеві пари не можуть одружитися.

Тому, за словами організаторів, цей перформанс-весілля має на меті привернути увагу до проблеми відсутності шлюбної рівності для всіх пар.
У липні минулого року петиція до президента про легалізацію шлюбів для ЛГБТ набрала 25 тисяч необхідних підписів.
Володимир Зеленський відповів, що під час війни рішення не ухвалять, тому що в таких умовах Конституція не може бути змінена.
Але вже у березні Верховна Рада зареєструвала законопроєкт депутатки Інни Совсун про цивільні партнерства для одностатевих пар.
Цивільне партнерство – це зареєстрований добровільний сімейний союз двох повнолітніх осіб, однієї чи різної статі.
Після державної реєстрації партнери набувають статусу близьких родичів, а саме члена сім’ї першого ступеня споріднення одне щодо одного.
При цьому реєстроване партнерство не є шлюбом.
Фото – kharkivpride
Коментарі у Facebook
Поділиться новиною
Share on Facebook
Facebook
Pin on Pinterest
Pinterest
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin