Вінниця
22.07.2024
17.54° C
Вгору

У Вінниці почали будувати Вінницький індустріальний парк Volia Agri-Food Park Vinnytsia

Вінниця стала однією з тих громад, де триває активна розбудова індустріальних парків, на базі яких розвивається промисловість, і разом з цим зміцнюється економіка та наша обороноспроможність. Днями представники муніципалітету побували у Вінницькому індустріальному парку Volia Agri-Food Park Vinnytsia, що спеціалізуватиметься на виробництві проміжної та кінцевої продукції харчової промисловості, наданні спеціалізованих послуг, проведенні досліджень та розробок в агрохарчовій сфері. Нині тут вже стартувало будівництво.

Як зазначав раніше Вінницький міський голова Сергій Моргунов, реалізація такого масштабного проєкту сприятиме продовольчій безпеці не лише в Україні, а й у Європі та за її межами. За його словами, це також дуже гарний інвестиційний приклад для інших підприємств та підприємців.

За словами Бориса Шестопалов, ідеолога та інвестора першого в Україні агрохарчового парку Volia Agri-Food Park Vinnytsia, індустріальний парк стане ядром майбутньої екосистеми харчової долини Volia в країні.

“Моя місія як засновника та інвестора Volia Agri-Food Park Vinnytsia – змінити економічний підхід в харчовій промисловості України, трансформувати її з сировинної на виробництво готової продукції з високою доданою вартістю всередині країни. Volia Agri-Food Park Vinnytsia надасть міжнародним та українським компаніям харчової промисловості готові рішення для релокації та масштабування бізнесу. Тут ми створюємо високотехнологічну, енергоефективну та екологічну інфраструктуру для ефективної діяльності харчових підприємств, зменшення їх операційних витрат та збільшення прибутковості, сприяючи інноваціям у харчовій галузі”, – говорить Борис Шестопалов.

Активне сприяння інвестиціям у галузь харчової переробки та створенню харчової продукції з високою доданою вартістю забезпечить значне зростання валового регіонального продукту, створення нових робочих місць, збільшить податкові надходження до громади, а також підвищить конкурентоспроможність харчової продукції українських підприємств на зовнішніх ринках.

“Наразі у Вінниці є вже чотири індустріальних парки і важливо, що вони не конкурують між собою, а доповнюють один одного. У третьому – Вінницькому ІП – розміститься ціла низка виробництв агрохарчової спеціалізації, які створюватимуть додану вартість кінцевого продукту. Ми переконані, що це дасть можливість зменшити навантаження на логістику, дозволить трансформувати харчову промисловість і створити велику кількість робочих місць. Очікуваний розмір капіталовкладень на момент завершення реалізації проєкту сягне близько 3 млрд грн. Тут будуть створені робочі місця для близько 2 тисяч нових працівників. А загалом по всім ІП нашої громади – понад 5 тисяч новостворених робочих місць. До цього має прагнути кожна громада України і Вінниця готова ділитися своїм досвідом. Ключове наше завдання – це створення умов, куди зможуть повернутися люди з-за кордону та працювати на економіку України”, – сказав Андрій Очеретний.

Команда управлінців Volia Agri-Food Park Vinnytsia планує реалізовувати стратегію зростання інноваційної активності в агрохарчовій сфері. Резиденти парку, інвестори, FoodTech стартапи та науково-дослідницька спільнота, виробники та постачальники технічних та цифрових рішень у харчовій у галузі створять ефективне середовище для розвитку та впровадження інновацій. Volia Agri-Food Park Vinnytsia розбудовується на площі 35,7 гектарів з урахуванням принципів сталого розвитку, відповідно до рекомендацій UNIDO.

Перша черга будівництва агрохарчового парку включатиме розвиток інженерних мереж, доріг та благоустрою на території парку, побудову бізнес-центра для резидентів, Light Industry Box для розміщення виробництва малих харчових підприємств, логістичний центр.

Інфраструктура та сервісні можливості Volia Agri-Food Park Vinnytsia створять ідеальне середовище для усього ланцюжка створення цінності резидентів – від ідеї до продажу готового продукту, включаючи:

• дослідження та інновації;

• розробку рецептур та створення нових продуктів;

• тестування та вдосконалення продукту;

• серійне виробництво;

• складську та транспортну логістику;

• сертифікацію продукції;

• організацію продажів та розвиток експортного потенціалу.

Стати резидентом Вінницького індустріального парку Volia Agri-food Park Vinnytsia можна відправивши запит на електронну адресу [email protected] або зателефонувавши на гарячу лінію за номером +38 044 247 7827.

Коментарі у Facebook
Поділиться новиною
Share on Facebook
Facebook
Pin on Pinterest
Pinterest
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin