Вінниця
22.07.2024
17.8° C
Вгору

Фахівці вінницького КП «Інститут розвитку міст» провели зустріч із колегами з Рівненської міської ради. Про що говорили?

Заходи та ініціативи, які творить сьогодні Вінниця, надихають не лише мешканців і мешканок нашої громади, а й мотивують до діалогу інші міста України. Представники органів місцевого самоврядування з різних регіонів все частіше приїздять вивчати досвід Вінницької громади задля запровадження у себе подібних інструментів та практик. Так, фахівці КП «Інститут розвитку міст» поділились власними напрацюваннями з колегами з Рівненської міської ради.

Під час зустрічі заступниця директора з розвитку міжнародної співпраці КП «Інститут розвитку міст» Олена Орленко розповіла гостям про роботу підприємства, його структуру та основні завдання. Зокрема про налагодження міжнародної співпраці, розвиток громадянського суспільства та діалогової взаємодії органів влади та громадських організацій. Мова йшла і про екологічний проєкт «Малі річки Вінниці».

«Ми у своїй діяльності використовуємо комплексне системне бачення та проєктний підхід задля розвитку Вінницької громади», – зазначила Олена Орленко.

Також вона додала, що команда відділу розвитку міжнародної співпраці постійно моніторить світові тенденції, відстежує можливості залучення експертних та фінансових міжнародних ресурсів. Так, за час повномасштабної війни посилилась співпраця з містами-побратимами та містами-партнерами, які надають підтримку нашому місту.

Для наших гостей з Рівного такі практики виявились досить цікавими, вони ставили питання та отримували розгорнуті відповіді.

Неабияку зацікавленість виявила делегація до кейсу створення та діяльності хабу «Місто змістів», що відкрився в січні 2018 року та став першим в Україні соціальним простором для розвитку місцевого громадянського суспільства та взаємодії влади та громади.

«Наш хаб «Місто змістів» викликає великий інтерес не лише в сусідніх громадах, а й загалом в Україні. Це унікальний простір, який сприяє ефективній взаємодії між владою та громадою Вінниці», – говорить керівник відділу розвитку громадянського суспільства КП «Інституту розвитку міст» Юрій Глущук.

Розповідаючи про досягнення хабу, він відповів на питання, які найбільше цікавили рівнян, – стосовно розвитку, організації громадської роботи, фінансової підтримки тощо.

«Як ми це лише уявляли – ви це вже втілили», – зауважила директорка Агенції розвитку Рівного Наталія Майорова щодо роботи хабу «Місто змістів».

Зазначимо, що Вінницька міська рада надає інститутам громадянського суспільства фінансову, ресурсну та інформаційну підтримку для впровадження їх діяльності. Громада та міська влада системно взаємодіють шляхом залучення ІГС відповідного спрямування до розробки та впровадження місцевих політик, через конкурси фінансової підтримки, соціальне замовлення та інші прозорі механізми взаємодії. Взаємодія відбувається на засадах рівності, прозорості, добровільної участі та взаємної відповідальності.

Також для делегації з Рівненської міської ради керівниця відділу інфраструктурних проєктів КП «Інститут розвитку міст» Янна Чайковська презентувала екологічний проєкт «Малі річки Вінниці». Зокрема розповіла про Концепцію розвитку малих річок, над якою працювала команда, та в чому полягає комплексний підхід до роботи з такими водоймами.

Фахівчиня зазначила, що муніципалітет активно працює, щоб покращити стан малих водойм, зробити їх справжньою принадою міста, а їхні береги – приємною зоною відпочинку.

«Учасники зустрічі переконалися, що ми завжди відкриті до діалогу та плідної співпраці з колегами. Адже обмін досвідом – це завжди взаємозбагачення!» – говорить Олена Орленко.

Організація Міжнародного республіканського інституту за підтримки USAID Ukraine сприяла проведенню обміну досвідом між Вінницькою та Рівненською міськими радами.

Коментарі у Facebook
Поділиться новиною
Share on Facebook
Facebook
Pin on Pinterest
Pinterest
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin