Вінниця
22.07.2024
17.54° C
Вгору

У Вінниці облаштовують місця для ранкового старту самокатів

Департамент транспорту та міської мобільності Вінницької міської ради створив макет та перелік місць для ранкового старту електричних самокатів. Вілсьогодні оператори самокатів розпочали нанесення графічних позначок на цих місцях.

Роботи здійснюються у рамках меморандум про співпрацю Вінницької міської ради з операторами прокату електросамокатів у Вінницькій громаді та мають на меті створити комфортні та безпечні умови для пересування як пішоходів, так і водіїв електричних самокатів.

Також меморандум передбачає обмеження їх швидкості до 20 км/год, а в окремих зонах (парки, пішохідні зони, площі тощо) – до 15 км/год. Також у цих зонах буде заборонено залишати самокати.

У департаменті транспорту та міської мобільності зазначають, що такого роду заходи є звичайною практикою у Європейських країнах, які націлені на створення безпечних умов для всіх учасників дорожнього руху. Тим більше, що популярність цього виду транспорту серед населення стрімко зростає, проте в Україні рух електросамокатами законодавчо не врегульований. Законопроєкт № 3023, який мав би регулювати це питання досі знаходиться у другому читанні Верховної Ради України.

«На жаль, станом на сьогодні, рух електросамокатами не регулюється на законодавчому рівні, саме через це, ще наприкінці жовтня минулого року, Вінницька міська рада підписала меморандум про співпрацю з операторами прокату електросамокатів у Вінницькій громаді, який має на меті врегулювати пересування та експлуатацію цього виду транспорту, а також – зменшити ризики й дискомфорт для інших учасників дорожнього руху, – каже директор департаменту транспорту та міської мобільності Андрій Сорокін. – Маємо розуміти, що незабаром на вулиці міста повернуться електросамокати, тому наразі одним із пріоритетних завдань є забезпечення комфорту та безпеки для всіх учасників дорожнього руху».

Коментарі у Facebook
Поділиться новиною
Share on Facebook
Facebook
Pin on Pinterest
Pinterest
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin