Вінниця
26.03.2023
13.5° C
Вгору

У Вінниці провели жеребкування для розподілення квартир серед учасників програми “Муніципальне житло”

Учора, 13 березня, у Вінниці біло проведено жеребкування для розподілення квартир у будинку за адресою вул. Привокзальна, 30 в рамках програми «Муніципальне житло Вінницької міської територіальної громади». Участь брали учасники першої черги програми.

Процедура жеребкування відбулася в одному з укриттів міста. На заході зібралися представники Вінницької міської ради та, власне, учасники Програми. Найбільша квота передбачена для учасників бойових дій в російсько-українській війні. Серед присутніх також були працюючі або самозайняті (ФОП) внутрішньо переміщені особи, члени першого ступеня спорідненості сімей загиблих учасників бойових дій російсько-української війни, працівники закладів освіти і охорони здоров’я та правоохоронці, які боронять незалежність України на фронті.

За словами заступника Вінницького міського голови Андрія Очеретного, багатоповерхівка на Привокзальній, 30 стане найбільшим будинком за всю історію Програми “Муніципальне житло”, яка діє у Вінниці з 2009 року.

“У цьому будинку 136 квартир визначені для жеребкування. Велика кількість квартир – великі можливості. Закликаю всіх вінничан, які мають бажання взяти участь у Програмі, долучитися. У нас буде новий додатковий етап жеребкування на початку травня. Минулого четверга, нагадаю, на виконкомі було прийняте рішення щодо зміни квот на майбутнє. Після сьогоднішнього жеребкування ми плануємо провести відбір заявок на участь у Програмі у квітні ( з 17 по 24) і квоти будуть збільшені в першу чергу для учасників бойових дій – з 34 до 46 квартир. Зменшиться «квотність» для категорії молодих сімей, які не подали заявок на це жеребкування”, — сказав Андрій Очеретний.

Він також додав, що тих військовослужбовців, які через об’єктивні причини не змогли побувати на жеребкуванні сьогодні, згодом запросять на додаткову зустріч та розподілять решту квартир.

Вартість квадратного метра у новій забудові складає 27 900 грн.

“Ми плануємо втримати цю суму, але є ймовірність здорожчання. Однією з причин може бути подорожчання будівельних матеріалів, або використання генераторів замість звичайного електропостачання. Можливі виклики ми вже компенсували шляхом того, що зробили проєктно-кошторисну документацію, провели експертизу, отримали дозвіл, зробили земельні роботи, перенесли інженерні мережі, які під плямою забудови, та проводимо мережі до будинку. Зауважу, що ринкова вартість квадратного метру нового житла в цьому ж районі сягає 30-35 тисяч гривень”, — розповів заступник Вінницького міського голови.

Взяла участь у жеребкуванні сьогодні переселенка Наталя Чумаченко, вона приїхала у Вінницю з Генічеська. Вже зареєструвалася як ФОП та відкрила інтернет-магазин. В рідному місті залишала все: і майно, і бізнес, тож у Вінниці почала життя з нуля.

“У мене буде однокімнатна квартира на п’ятому поверсі. Я знайшла інформацію про таку програму і вирішила взяти участь, бо потрібно десь жити. В мене є десятирічний син, який має ходити в школу. Цей будинок буде розміщений в хорошому районі, де все під рукою. Взагалі, такі проєкти зараз дуже необхідні, бо багато людей залишилися без житла і постійно думають, як їм жити далі. В Генічеську ми залишили все і зараз почали життя з початку. У нашому домі живуть зараз кадирівці, так розповіли сусіди”, — розповідає Наталя Чумаченко.

Коментарі у Facebook
Поділиться новиною
Share on Facebook
Facebook
Pin on Pinterest
Pinterest
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin