Вінниця
05.02.2023
-3.82° C
Наверх

Сергій Моргунов: Сьогодні армією кіборгів стали всі українські захисники

16 січня в Україні відзначають день пам’яті “кіборгів”, який встановили за ініціативою українських воїнів, які боронили Донецький аеропорт.

На своїй сторінці у фейсбук Вінницький міський голова Сергій Моргунов нагадав, що наших воїнів увесь світ знає як “кіборгів”, які непохитно стояли 242 дні і ночі, але не вистояв бетон.

“Один з оборонців аеропорту з позивним “Грін” пізніше скаже: “Я воював за свою землю, за своїх дітей, за маму, за сестру, за всіх близьких, за всю Україну. Всі ми, хто туди заходив, ми готові були померти, але не відступити”, – згадав Сергій Моргунов.

Сьогодні армією кіборгів стали всі українські захисники, переконаний міський голова.

“У кожному з них сталева міць і незламна воля. Бо кожен бореться за своїх дітей, своїх батьків, свій дім – до останнього. Кіборги назавжди залишаться в історії символом непереможності України. Пам’ятаємо. Слава Героям!” – додав Сергій Моргунов.

Нагадаємо, оборона ДАП тривала 242 дні, з 26 травня 2014 року до 20 січня 2015 року. Оборонців летовища назвали “кіборгами”.

13 січня після обстрілів упала диспетчерська вежа. 45-метрова споруда була стратегічним об’єктом оборони летовища.

Через 8 днів після падіння вежі, коли і старий, і новий термінали були повністю зруйновані, українське командування вирішило вивести війська з летовища.

За даними українського незалежного проєкту «Книга пам’яті полеглих за Україну», за весь час оборони Донецького аеропорту загинуло понад 100 українських військових, майже 500 воїнів зазнали поранень.

20 січня в Україні офіційно вшановуватимуть захисників Донецького аеропорту. Відповідний Наказ ухвалили спільно Міністр оборони із Головнокомандувачем Збройних Сил України 20 січня 2022 року.

Коментарі у Facebook
Поділиться новиною
Share on Facebook
Facebook
Pin on Pinterest
Pinterest
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin