Вінниця
02.10.2023
12.53° C
Вгору

У Вінниці «пункти незламності» забезпечують інтернетом через оптичний зв’язок

У Вінниці створюють все більше «пунктів незламності», розширюючи їхню мережу. Ці місця обладнують генераторами, обігрівачами, оснащують аптечками з ліками першої необхідності, запасами води та продуктів. Також важливо, щоб у «пунктах незламності» був інтернет і щоб він працював без перебоїв. Про те, що для цього роблять, розповів директор департаменту інформаційних технологій міської ради Володимир Романенко.

Сьогодні для громади вкрай важливо, щоб стабільно працювали Прозорі офіси, електронна медична система тощо. Оптимальне рішення для підтримки систем, в тому числі у випадках необхідності доступу до інтернету – забезпечення у місті оптичного зв’язку.

«Влучання по критичній інфраструктурі, перебої з електроенергією вимагають від нас вирішення все більш складних завдань із забезпечення зв’язком найважливіших об’єктів та «пунктів незламності». Враховуючи останні події, нам довелося змінити стратегію організації мережі та зробити її максимально енергонезалежною. Зараз ми зосередилися на максимальному забезпеченні пасивними лініями зв’язку (що є енергонезалежними) від точки безпосереднього надання послуги до кінцевого абонента», – говорить директор департаменту інформаційних технологій Вінницької міської ради Володимир Романенко.

Саме тому, в короткі терміни злагодженій команді фахівців департаменту інформаційних технологій та комунального підприємства «Вінницький інформаційний центр» вдалось досягти забезпечення інтернетом «пунктів незламності».

«У першу чергу ми працювали над забезпеченням інтернетом 30 «пунктів незламності», наразі в роботі вже – 101 локація. Станом на 30 листопада в разі відсутності світла інтернет працює від генераторів у 57 пунктах. З них 17 мають пасивні канали та 40 працюють протягом певного терміну, по завершенню якого потрібне втручання інженера, наприклад – заміна акумулятора на заряджений», – зазначає Володимир Романенко.

«Із 25 «пунктів незламності», розміщених в приміщеннях управляючих компаній, наразі інтернет буде працювати без світла за чотирма адресами, в інших проводиться відповідна робота. В торгових центрах наразі інтернет буде працювати без світла в трьох з шести точок незламності, ще в трьох питання опрацьовується провайдерами», – продовжує директор департаменту інформаційних технологій.

Також Володимир Романенко зазначив, що стрибки напруги негативно впливають на обладнання. Іноді воно зависає або виходить з ладу та потребує реагування інженерів.

«У провайдерів зараз дуже багато роботи по забезпеченню зв’язком в таких складних умовах. З поміж іншого нам вдалось домовитися з провайдерами міста про централізоване забезпечення резервних каналів зв’язку аж до Перемоги, та облаштувати безкоштовними точками WiFi 18 закладів з укриттями, «пунктами незламності» та доступом до мережі інтернет. На цьому ми не зупиняємось, і далі активно працюємо над максимальним забезпеченням «пасивним» зв’язком усіх інших важливих закладів з укриттями, пунктами обігріву та незламності», – говорить директор департаменту інформаційних технологій Вінницької міської ради Володимир Романенко.

Коментарі у Facebook
Поділиться новиною
Share on Facebook
Facebook
Pin on Pinterest
Pinterest
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin