Вінниця
02.10.2023
15.56° C
Вгору

В листопаді у школах та садочках мають завершити встановлення генераторів

Освітні заклади Вінницької міської територіальної громади продовжують працювати над створенням безпечного та комфортного середовища для дітей під час повітряної тривоги. Крім того, в умовах загроз військового часу, їхні укриття можуть виконувати додаткові функції. Зокрема, у місті визначені 14 шкіл, в яких у випадку надзвичайної ситуації, можуть будуть розгорнуті пункти обігріву та харчування.

“Враховуючи, що ворог знищує нашу інфраструктуру, ми мусимо бути готовими до різних подій, – зазначив міський голова Вінниці Сергій Моргунов, перевіряючи роботу уже встановлених генераторів в деяких освітніх закладах. – В тому числі, ми маємо підготуватися і до того, що, можливо, в людей не буде змоги приготувати собі їжу. Тому ми визначили 14 шкіл з нормальними харчоблоками та забезпечуємо їх генераторами більшої потужності, аби за потреби організувати харчування тут».

Загалом, за словами очільника Вінниці, для шкіл та садочків закуповується 65 генераторів, потужністю 6 та 24 КВт. На даний момент триває поставка та монтаж. Завершити всі роботи планується до кінця наступного місяця.

 

Для придбання 65 генераторів з міського бюджету було спрямовано 10,2 мільйона гривень. Ще понад 642 тисячі гривень – виділили для того, аби зробити запас палива для них. Крім того, міська рада виділила 525 тисяч гривень для того, аби придбати електроконвектори в укриття, де перебувають діти. У випадку відсутності електроенергії, їх робота може підтримуватися завдяки генераторам.

 

Крім того, пункти обігріву також створюються в інших комунальних закладах, в тому числі, бібліотеках, дитячих клубах за місцем проживання тощо.

 

Разом з тим, Сергій Моргунов звернувся до городян з проханням активніше долучатися до облаштування укриттів, зокрема у підвалах своїх багатоквартирних будинків.

“Ці приміщення можуть мати подвійне призначення, використовуючись не лише як тимчасові укриття, а й пункти обігріву… Вінниця – доволі велике місто. У нас 400 тисяч населення та ще 44 тисячі людей, які вимушені були залишити свої домівки через війну. На жаль, лише муніципальних закладів для обігріву не достатньо. Це питання має вирішуватися спільними зусиллями, – зазначив Сергій Моргунов. – Зі свого боку, ми створюємо пункти обігріву в муніципальних будівлях бібліотек, підліткових клубів, закладів освіти. Працюємо з нашими європейськими партнерами над тим, щоб отримати пересувні пункти обігріву. Мова йде про великі намети, які будуть розміщені в різних районах міста. Один такий намет зможе вмістити близько 30-40 людей».

Коментарі у Facebook
Поділиться новиною
Share on Facebook
Facebook
Pin on Pinterest
Pinterest
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin