Вінниця
06.12.2022
-6.35° C
Наверх

У Вінниці відбулись ексклюзивні покази документальної стрічки «Вільна людина. Проща»

В рамках Днів європейської спадщини, 17 і 24 вересня, у Вінниці відбулись ексклюзивні покази документальної стрічки «Вільна людина. Проща», поєднані з екскурсією підземеллями і благодійним аукціоном.

 

Кінокартина режисера Сергія Дмитренка розповідає про неймовірну історію Валерія Маркуса – десантника ЗСУ, учасника російсько-української війни, відомого блогера, мандрівника та автора книги-бестселера «Сліди на дорозі», яка створила прецедент в українському книговидавництві.

 

У Вінниці покази фільму «Вільна людина. Проща» відбулися в особливій локації – Костелі Пресвятої Діви Марії Ангельської, що є стартовою точкою маршруту Camino Podolico – подільської частини стародавнього паломницького Шляху святого Якова. Це символічно, адже сам Валерій Маркус пройшов Шляхом у 2017 році. Пішки за кілька місяців він подолав 1811 кілометрів: зі столиці Франції до мису Фіністерре в Іспанії на березі Атлантичного океану.

«Моя картина світу була зруйнована і мені було необхідно будувати її заново», – пояснює Валерій Маркус своє рішення відправитись у мандрівку після кількох років участі в бойових діях на сході і звільнення з лав ЗСУ.

Це була його перша подорож за кордон, і кадри з цього відеоблогу стали однією з основних сюжетних ліній фільму. Але стрічка «Вільна людина. Проща» – не стільки про війну, похід легендарним шляхом пілігримів, чи подорожі у Танзанію, Норвегію і Непал, як про самоідентифікацію.

 

Цей фільм розповідає про реалії війни та складнощі реабілітації, про відвагу і силу волі, про важливість подорожувати (особливо для українців), про мовне питання і значення культури, про успіх, критику та ставлення до грошей, про відповідь на питання «хто я?» і віднайдене відчуття спокою та любові.

«Це дуже щирий та надихаючий фільм, – говорить директор департаменту маркетингу міста та туризму Олександр Вешелені. – Його сюжет охоплює 2014-2020 роки, та з огляду на тяжкі події сьогодення, він набув додаткових сенсів. Особливо коли знаємо, що після всього пережитого Валерій Маркус повернувся до лав ЗСУ з перших днів повномасштабної війни».

Під час переглядів стрічки у Вінниці глядачі і сміялись, і затамовували подих, і тихцем витирали вологі кутики очей. А в кінці обох показів неодмінно лунали оплески.

 

Перед показами фільму учасники ініціативи «Вінницькі катакомби» провели екскурсії 400-літніми підземеллями Костелу Пресвятої Діви Марії Ангельської. На ній можна було дізнатися про заплутану систему тунелів, які вели за місто, як вони втратили оборонне призначення, і що з ними тепер; про знамениту пивну юшку капуцинів, про бомбосховище совєтів на випадок ядерного удару та багато інших цікавинок з історії міста і костелу.

 

Оскільки заходи були благодійними, внески учасників за вхід перерахували на благодійні фонди Валерія Маркуса та костелу. А в кінці другого кінопоказу відбувся також благодійний аукціон, де «з молотка» пішли дві книжки «Сліди на дорозі», біла мушля (символ Каміно), а також магніти та інші сувеніри. Загалом за дві події вдалось виручити 7970 гривень благодійних внесків.

 

Через великий інтерес до фільму, організатори вирішили зробити додатковий кінопоказ у Вінниці. Він відбудеться 30 вересня у Вінницькому обласному молодіжному центрі «Квадрат» (вул. Театральна, 15). Початок – о 17:00 год. Умовою участі є довільний благодійний внесок, який перерахують на благодійний фонд Markus Foundation (на підтримку 47-го штурмового полку, головним сержантом якого є Валерій Маркус).

Трейлер фільму можна переглянути за посиланням.

Коментарі у Facebook
Поділиться новиною
Share on Facebook
Facebook
Pin on Pinterest
Pinterest
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin