Вінниця
06.12.2023
-1.81° C
Вгору

Українців попереджають про шахрайські «виплати» від НБУ

Українців попереджають про шахрайські повідомлення з інформацією про нібито “соціально-індивідуальні виплати” для всіх українців від НБУ. Однак насправді Національний банк України таких виплат не здійснює.

 

Про це повідомляє Центр стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки з посиланням на Національний банк України.

 

Так, вказано, що шахраї стверджують, що Національний банк України нібито організував благодійну акцію разом із фондом “Твоя опора”. Однак, як повідомили в НБУ, вони не здійснюють жодних соціальних виплат, хоча й організували наразі благодійну акцію зі збору коштів для допомоги ЗСУ. Хоча вона не передбачає здійснення виплат.

 

У шахрайській схемі злочинці пропонують перейти в шахрайський чатбот. Там шахраї можуть пропонувати надати персональну інформацію та здійснити додатковий платіж для оформлення допомоги, в результаті дані платіжної картки будуть скомпрометовані.

 

Підкреслюється, що також зловмисники можуть просити повідомити секретну інформацію: пін-код до картки, тризначний номер на звороті картки, термін дії картки тощо.

 

Тому Центр стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки радить не переходити за сумнівними посиланнями, ніколи і нікому не казати термін дії своєї картки, CVV-код, паролі та PIN-коди і довіряти тільки офіційним джерелам інформації.

Коментарі у Facebook
Поділиться новиною
Share on Facebook
Facebook
Pin on Pinterest
Pinterest
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin