Вінниця
29.03.2023
-0.5° C
Вгору

Музей Вінниці анонсує свою першу виставку в новому статусі – «Європейська площа: простір (не) пам’яті»

Історична пам’ять завжди мобілізується і актуалізується у складні періоди життя нації, суспільства. Упродовж років росія нам нав’язувала свої погляди на історію та минуле. Забирала нашу самобутність, нищила пам’ятні місця та знецінювали усе, що стосувалося українства та українського.

Після Української революції та приходу більшовиків до влади у місті, вони внесли нову традицію – поховання в публічних просторах міста. Так сталося і з теперішньою Європейською площею. А колись тут розташовувався Міський сад.

Контекст Другої світової війни Меморіалу було надано через багато років. Протягом понад століття свого існування – це місце накопичило багато різноманітних сенсів та смислів. Для різних поколінь вінничан воно означало щось своє.

«Відвідавши виставку, ви дізнаєтесь про історію вінницького Меморіалу Слави, про те, хто і чому там похований, та про те, як змінювалось це місце, водночас змінюючи і простір довкола себе», – говорить директор КЗ «Музей Вінниці» Олександр Федоришен.

Захід відбудеться 21 вересня у вежі Артинова (вул. Миколи Оводова, 20).

Також відбудеться лекція «Етнічне розмаїття Вінниці: про що розповідає міський простір?». Її проведе докторка історичних наук Тетяна Кароєва. Під час лекції ви дізнаєтесь про різноманітні етнічні спільноти, які в різні періоди часу проживали у Вінниці, як вони тут опинилися та як впливали на розвиток міста.

 

Захід відбудеться: 21 вересня (середа), 17:30 Місце проведення: Музей Вінниці (вул. Симона Петлюри, 15а) Реєстрація на лекцію за посиланням: https://bit.ly/3U5jS55 Кількість місць обмежена.

 

Крім того, у Вінниці в межах відзначення Днів європейської спадщини проведуть круглий стіл – «Сталі практики роботи з нерухомими об’єктами культурної спадщини» Дата і час: 23 вересня (п’ятниця), 16:00 Місце: Музей Вінниці (вул. Симона Петлюри, 15а) Реєстрація на круглий стіл: https://bit.ly/3BbW6f5 Кількість місць обмежена.

 

Під час події обговорюватимуть такі теми:

  • «Капітан і адвокат: реставрація найгарніших садиб Вінниці». Спікери – Наталія Стафійчук, директорка Вінницької дитячої художньої школи; Євген Совінський, головний архітектор Вінниці;
  • «В гармонії з Творцем: двійники втрачених церков Вінниці». Спікер: Назарій Давидовський, музикант, педагог, співзасновник ГО «Вінницьке історичне товариство»;
  • «Оселі для сенсів: розбудова Музею Вінниці». Спікер: Олександр Федоришен, директор Музею Вінниці;
  • «Архітектура без ГМО: механіка роботи». Спікер: Сергій Яківчук, архітектор, керівник ГО «U7 urban studio».

Детальніше з інформацією про відзначення Днів європейської спадщини можна дізнатись тут: https://cutt.ly/CCbNwyO

Коментарі у Facebook
Поділиться новиною
Share on Facebook
Facebook
Pin on Pinterest
Pinterest
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin