Вінниця
06.12.2023
-1.81° C
Вгору

У Вінниці завершили ремонт у гуртожитку, де живуть переселенці

У Вінниці завершили поточний ремонт у гуртожитку на вулиці Стрілецький, де тимчасово мешкають внутрішньо переміщені особи. Проєкт реалізували за фінансової підтримки Німецького товариства міжнародного співробітництва GIZ та інших партнерів. Підрядник виконав передбачені будівельні роботи, у кімнатах розставили меблі, завезли обладнання у кухню. Сьогодні Вінницький міський голова Сергій Моргунов оглянув приміщення після ремонту.

 

Очільник громади зазначив, що в гуртожитку відремонтували верхній дев’ятий поверх та дах. У 12 кімнатах проживатимуть 42 особи з числа ВПО.

“Фактично тут оновили все: починаючи від заміни вікон, частини даху, дверей, обладнання в санвузлах, душових кабінок. Нові меблі стоять і в харчоблоці. Важливо, що це спільна робота наших німецьких партнерів GIZ, Вінницької міської ради, колективу професійно-технічного училища, а також одного з активних учасників – нашого Міжрегіонального координаційного гуманітарного штабу Благодійного фонду «Подільська громада». Я думаю, що це якраз той випадок, коли створюються належні умови для внутрішньо переміщених осіб і їх тимчасового проживання, поки не будуть звільнені їх рідні міста”, – сказав Сергій Моргунов.

Ремонт у гуртожитку одного з училищ став можливий завдяки проекту «Інтегрований розвиток міст в Україні» та співпраці міської ради з Німецьким товариством міжнародного співробітництва Deutsche Gesellschaft für internationale Zusammenarbeit (GIZ). Саме це товариство виділило на його реалізацію – 120 тисяч євро.

Цих коштів вистачило на відновлення даху, встановлення енергозберігаючих вікон, дверей та інженерних комунікацій, проведення внутрішніх робіт, облаштування та ремонт санвузлів, душових кабін, умивальників, проведення високошвидкісного Інтернету. Також на зекономлені кошти частково замінили вікна на іншому поверсі.

За словами голови правління БФ “Подільська громада” Олени Данілової, робота в гуртожитку об’єднала безліч ресурсів.

“Ремонтні роботи та облаштування вдалося втілити в життя завдяки “GIZ”. Так само тут є матраци, які прийшли до нас із Словаччини, вони всі нові і ми одразу передали їх на місце. Постіль передала американська фірма GEМ, а ліжка були закуплені за підтримки Міжнародного фонду «Відродження». Ми намагалися максимально залучити всі можливі ресурси, аби в цьому гуртожитку хотілося жити”, – зізнається Олена Данілова.

Міський голова подякував всім організаціям та зарубіжним муніципалітетам, які долучились до проєкту.

“Співпраця з організаціями, з якими ми працювали до війни, триває й досі і досить системно. В тому числі й з GIZ. З перших днів війни багато міжнародних та благодійних організацій, урядових і неурядових країн, місії ООН долучилися до допомоги в різних напрямках. Дякуємо всім міжнародним організаціям, за участь та психологічну підтримку. Вони запитують, що потрібно, і дають це. Представники цих організацій з душею відносяться до всього цього з точки зору допомоги”, – додав Сергій Моргунов.

Заступник директора з навчально-виробничої роботи Микола Тютюнник підкреслив, що вражений тим, наскільки швидко вдалося виконати ремонтні роботи будівельникам. Починаючи з 25 лютого, у гуртожитку зупинялися понад 15 тисяч людей з різних областей України.

 

Днями в гуртожитку планують провести жеребкування, аби визначити, кого з ВПО поселять у відремонтованих приміщеннях. Зараз на його базі проживає 120 переселенців, 20 з яких – діти. Серед них є ті, хто живе у Вінниці майже півроку. Микола Тютюнник зізнається, що з усіма мешканцями вже поріднилися. Люди сюди приїхали з Донецької, Харківської, Луганської областей і їм, власне, поки що нікуди повертатися.

“Ми збиралися в залі на минулому тижні, проводили попередні збори, доводили інформацію, що є така ситуація і зійшлися на думці, що в першу чергу потрібно віддати перевагу сім’ям із дітьми, щоб діти відчули домашній затишок і не так сумували за домівкою і трошки їм було комфортніше, – каже він. – У зв’язку з тим, що розпочався навчальний рік ми трохи ущільнилися. Учні живуть на шостому та сьомому поверхах, а переселенці на 3, 4, 5-му”.

Тож вже днями у гуртожитку проведуть “жеребкування” між родинами, у складі яких четверо людей і між тими, де їх троє.

“Якщо хтось відмовиться від запропонованого житла, ми запропонуємо іншим категоріям. Але люди старшого віку просять, щоб за ними залишили третій поверх”, – додав він.

Коментарі у Facebook
Поділиться новиною
Share on Facebook
Facebook
Pin on Pinterest
Pinterest
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin