Вінниця
02.10.2023
11.93° C
Вгору

У Вінниці завершили капітальний ремонт на вулиці Якова Шепеля

Проєкт оновлення вулиці передбачав комплексні рішення, які враховують інтереси пішоходів, велосипедистів, водіїв. Попри виклики, пов’язані з війною рф проти України, ремонт вдалось завершити. Міський голова Вінниці Сергій Моргунов проінспектував, як підрядники виконали роботи. Будівельники оновили ділянку від вулиці Я. Гальчевського до вулиці Д. Нечая.

Комплексний капремонт включив у себе не лише оновлення дорожнього полотна та асфальтування тротуарів, а й встановлення чотирьох павільйонів для зупинок громадського транспорту, облаштування велодоріжок та озеленення.

Як розповів заступник директора комунального господарства та благоустрою Вінницької міської ради Юрій Ковальчук, інженерні комунікації тут прокладені під землею, зокрема, й електричні – щоб дроти не нависали над землею. Це забезпечує якісну стабільну подачу електроенергії споживачам, адже кабелі будуть захищені від пошкоджень. При цьому вулиця матиме більш естетичний вигляд.

Під час капремонту замінили також мережу водогону (574 м), тепломережу (253 м) – їх винесли за межі проїжджої частини, для зручності подальшого обслуговування.

Тут також встановили сучасне LED-освітлення. Пішохідні доріжки облаштували по обидва боки вулиці, велодоріжку шириною в 2,5 метри відокремили бетонним бордюром.

“Роботи на вулиці Якова Шепеля розпочали незадовго до повномасштабного вторгнення росії в Україну, через що їх і призупинили. В червні ми знайшли можливість відновити роботу, щоправда, мали певні незручності з паливно-мастильними матеріалами, але підрядник продовжував працювати. Протяжність даної ділянки 670 метрів. Ширина смуг 3.50 метра. Влаштоване 21 паркомісце, висаджено 15 дерев, облаштовані 24 опори освітлення на 48 світильників. Є також три пішохідні переходи з підсвіткою для безпеки”, – зазначив Юрій Ковальчук.

Очільник Вінниці Сергій Моргунов згадав, як приїжджав на цей об’єкт з попередньою інспекцією – за день до повномасштабного вторгнення. Вулиця Шепеля мала стати наступним інфраструктурним проєктом в районі Старого міста, завдяки яким комплексно оновлювали дороги. Так, за останні роки вже були відремонтовані вулиці Данила Нечая та Якова Гальчевського.

“Під час воєнних дій ми зупинили будь-які роботи по благоустрою і капітальному ремонту у місті Вінниці, але з червня згідно з Постановою Кабміну України № 590, громадам було дозволено продовжувати ремонти. Таким чином, ми отримали можливість завершити ремонт на вулиці Шепеля. Це потрібно було робити: до належного стану ми мали привести тепломережі і водогін, це особливо важливо напередодні опалювального сезону. Також необхідно було завершити благоустрій задля комфорту всіх учасників руху, – зауважив Сергій Моргунов. – Помітив також, що тут оживає підприємництво, збільшується кількість сервісів. Тобто починає вирувати життя, а це робочі місця. Окрім того, що у рамках самого роботу було залучено кілька десятків працівників, а це теж робочі місця”.

Сергій Моргунов додав, що наразі призупинені проєкти щодо реконструкції та будівництва об’єктів, які були заплановані на 2022 рік. Втім життя у Вінниці продовжує пульсувати і громада робить все можливе задля наближення перемоги в російсько-українській війні. Адже саме перемога – найбільший пріоритет для кожного, наголосив він.

“Зараз стратегічний план всього українського народу та вінничан зокрема – це найшвидша перемога і підтримка наших захисників всіма методами, засобами, можливостями і найголовніше – своєю працею. Війна внесла свої корективи в стратегічні плани мирного життя, тож ми від стратегічного планування перейшли до оперативного реагування. Звичайно, проєкти, які ми фактично затверджували до вторгнення – вони призупинені. Я маю надію, що після перемоги ми однозначно повернемося до того, що не змогли зробити у 2022 році у зв’язку з війною, але ще раз наголошую: найголовніше – перемога. Буде перемога, тоді будуть і плани, буде можливість і далі робити наше місто сучасним, комфортним і європейським”, – наголосив він.

Коментарі у Facebook
Поділиться новиною
Share on Facebook
Facebook
Pin on Pinterest
Pinterest
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin