Наверх

Верховна Рада заборонила використання піротехнічних виробів

Верховна Рада України підтримала законопроєкт про використання піротехнічних виробів.

 

Проєкт Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо використання та обігу піротехнічних виробів № 7438 народні депутати підтримали 16 серпня. Про це повідомив Голова ВР Руслан Стефанчук.

 

Так, документом планується заборонити використання, продаж та передачу феєрверків, салютів і петард.

 

Зокрема, пропонується заборонити будь-які заходи із використанням піротехнічних виробів та вибухових речовин, за виключенням сценічних піротехнічних виробів Т1 та Т2, феєрверків класу F1, що мають дуже низький рівень небезпеки та незначний рівень шуму, який не перевищує 60 дБ. Також встановлено вікове обмеження щодо їх купівлі – 16 років.

 

При цьому, заборона на використання піротехніки не поширюється на: ЗСУ, Національну поліцію та аварійно-рятувальні служби.

У пояснювальній записці до проєкту вказано: «Звукові та світлові ефекти від використання піротехніки завдають шкоди психологічному здоров’ю населення у воєнний час через їхню схожість зі звуками вибухів, особливо враховуючи частоту повітряних тривог на території країни та ймовірність ракетних обстрілів міст. Актуальними будуть контроль та обмеження використання піротехнічних виробів і після закінчення війни, оскільки у переважної більшості людей протягом тривалого часу зберігатиметься посттравматичний стресовий розлад, що виник у результаті переживання обстрілів під час воєнних дій».

Крім того, наголошується на шкоді використання піротехніки для тварин:

«Стрес, панічна атака, зупинка серця та загибель – так можуть відреагувати тварини на звуки піротехнічних виробів. За спостереженнями волонтерів та ветеринарів, саме в період різдвяно-новорічних свят збільшується кількість домашніх тварин, які тікають та губляться внаслідок стресу, спричиненого активним використанням феєрверків».
Коментарі у Facebook
Поділиться новиною
Share on Facebook
Facebook
Pin on Pinterest
Pinterest
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin