Вінниця
02.10.2023
15.56° C
Вгору

У Вінниці триває патріотична виставка “Намалюй державність”

В обласному молодіжному центрі “Квадрат” триває виставка під назвою “Намалюй державність”. 14 патріотичних картин надали вісім художників. Більшість із них — вінничани. Свої роботи надіслала поштою також художниця зі Львова.

“Виставка була ініційована центром “Квадрат” до Дня державності. Це свято було 28 липня. І власне у цей день ми ініціювали і запропонували молодим художникам намалювати державність. Вони своїм творчим поглядом показали, що для них державність. Для когось це дівчина, як уособлення України, для когось Стус, хтось намалював озеро Синевир”, — розповіла виконувачка обовязків директорки центру “Квадрат” Анастасія Молдован.

Катерина Жук із Харкова до Вінниці приїхала наприкінці березня. Прийшла волонтерити у центр “Квадрат. Тут разом з іншими дівчатами та жінками плела сітки та робила кікімори. І саме тут, каже, й виник збірний образ «Незламної України», який дописувала ще уночі.

 

“Україна відтворена в молодій дівчині, в котрої є сивина у волосі. В неї трохи втомлене обличчя, але видно по її погляду, що вона незламна. Кожного дня я прихожу у «Квадрат», бачу як десятки жінок працюють на єдину мету — вони плетуть сітки, кікімори, якимось чином досягти нашої перемоги разом”, — розповіла учасниця виставки Катерина Жук.

Ще одна картина — статуя Ніки “(богині перемоги). Довкола неї рядки з вірша Ліни Костенко. Катерина каже, такий памʼятник стоїть у Харкові, куди переїхала з Донецької області 2016-ого.

“Його встановлено до Дня незалежності України. Для мене вона символічна тим, що я приїхала з Харкова. Хотілося б ще хотілося подивитися на неї вживу. Кожного дня я прокидаюся саме з такою думкою”, — каже учасниця виставки Катерина Жук.

Також свої роботи представила і вінничанка Софія Моцишена. Дівчина — аматорка, каже, вчиться малювати по відеоуроках. У картині “Рожеві окуляри” зообразили розбиті ілюзії українців після повномасштабного російського наступу.

“Я вважала, що світ в 21 столітті такі геополітичні конфлікти може вирішувати дипломатичним шляхом, а не завдяки смертям моїх однолітків”, — каже учасниця виставки Софія Моцишена.

В обласному молодіжному центрі “Квадрат” картини будуть експонуватися до кінця тижня. Далі їх покажуть у художньому та краєзнавчому музеях. Потому картини виставлять на аукціон, а виручені гроші перерахують на потреби ЗСУ.

Коментарі у Facebook
Поділиться новиною
Share on Facebook
Facebook
Pin on Pinterest
Pinterest
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin