Наверх

На Вінниччині знову дозволили любительський вилов риби

На водоймах Вінниччини знову дозволили любительський вилов риби. Але є обмеження — рибалкам дозволяється виловити не більше трьох кілограмів за день.

Як повідомляють у Вінницькому рибоохоронні патрулі, з 11 квітня по 20 червня на водоймах Вінницької області тривала нерестова заборона. Державні інспектори рибоохоронного патруля посилено контролювали водні об’єкти. Однак, з 21 червня нерестова заборона закінчилась.

 

— Рибу дозволено виловлювати з берега або човна, вудками усіх видів із загальною кількістю гачків не більше п’яти на одного рибалку та спінінгом. Крім цього, добова норма на одну людину не повинна перевищувати трьох кілограм, — йдеться у повідомленні.

Любительський вилов водних біоресурсів дозволяється вудками всіх видів із загальною кількістю гачків не більше п’яти на особу та спінінгом. Добова норма вилову риби становить 3 кг (або трофей).

Крім того, мінімальні розміри риб, які дозволені до вилову рибалкам-любителям у внутрішніх водоймах:

  • сом — 70 см,
  • судак — 42 см,
  • сазан і щука — по 35 см,
  • лящ — 32 см,
  • короп — 25 см,
  • лин — 20 см,
  • плітка — 18 см та інші.

При цьому заборонено виловлювати ті види риб, які занесені до Червоної книги України (білуга, осетер, севрюга, стерлядь, харіус європейський, дунайський та чорноморський лососі, вирезуб причорноморський, марена дніпровська, берш, карась золотий тощо).

Водночас на період дії воєнного стану обласними військовими адміністраціями та Державною прикордонною службою можуть встановлюватися додаткові заборони, зокрема, на пересування маломірних плавзасобів, здійснення любительського рибальства у комендантську годину та інші.

 

За порушення правил рибальства передбачено покарання від адміністративних штрафів до кримінальної відповідальності, а також відшкодування нанесених рибному господарству збитків. Так, за 1 екз. незаконно впійманого сома порушнику доведеться сплатити 5117 грн, сазана (коропа) — 3706 грн, судака — 3587 грн, щуки — 3468 грн, окуня — 3162 грн, ляща — 1649 грн, лина — 1598 грн, карася сріблястого — 1581 грн, плітки, краснопірки та плоскирки — по 1564 грн тощо.

 

Заборонено застосовувати вибухові і отруйні речовини, а також електрострум, колючі знаряддя лову, вогнепальну та пневматичну зброю, а також промислові й інших знаряддя лову, виготовлені із сіткоснастевих чи інших матеріалів усіх видів. Порушення правил карається штрафом або кримінальною відповідальністю.

 

Сума штрафі становить від 34 до 3 400 гривень або обмеженням волі на строком до трьох років з конфіскацією знарядь лову і усього добутого.

Коментарі у Facebook
Поділиться новиною
Share on Facebook
Facebook
Pin on Pinterest
Pinterest
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin