Наверх

У МОЗ розповіли, як знайти загиблих чи зниклих рідних під час війни

Через війну росії проти України, багато українців вважаються зниклими безвісти, багато – були захоплені у полон. Щоб знайти інформацію про загиблу, зниклу чи поранену людину, родичі можуть скористатися ДНК-експертизою.

 

В МОЗ розповіли, що наразі на території України зразки ДНК відбираються у біологічних батьків чи дітей зниклої людини. Для того, щоб здати біологічні зразки, родичам потрібно мати з собою паспорт, для дитини – свідоцтво про народження.

 

Відібрання зразків та проведення молекулярно-генетичної експертизи здійснюється лише за постановою слідчого. Експертиза проводиться безоплатно.

 

У Міністерстві охорони здоров’я розповіли про пошук загиблих та поранених за ДНК-експертизою.

Для чого відбирають біологічні зразки?

● Зазвичай у живих людей відбирають зразки крові, слини та епітелій з ротової порожнини. Взяти зразки можуть безпосередньо у відділеннях судово-медичної лабораторії за дорученням процесуально уповноваженої особи – слідчого, або за дорученням суду.

● У померлих зразки відбираються у відділі експертизи трупів. Це може бути будь-який біологічний матеріал: кров, м’які тканини, окремі кістки та їх фрагменти.

● Далі ці зразки направляються у відділення судово-медичної експертизи. Вже там виділяється ДНК-профіль.

 

Як порівнюють ДНК-профілі?

● ДНК-картка направляється до Державного науково-дослідного експертно-криміналістичного центру МВС України. Там її додають до бази централізованого обліку генетичних ознак людини під унікальним ідентифікатором. Його присвоюють і під час реєстрації невстановлених осіб.

● Після цього встановлюються генетичні ознаки родичів загиблих, зниклих та невпізнаних осіб. Для цього у кожному управлінні поліції вже створені робочі групи, які приймають заяви.

● Для пошуку зниклих безвісти особа має самостійно звернутись за місцем свого проживання у відділ поліції із заявою про зникнення або пошук кровних родичів. Далі слідчий виносить постанову про відбір зразків біоматеріалу та призначення експертизи для виділення ДНК-профілю.

● Після цього ДНК-профіль родича також відправляється до централізованого автоматизованого обліку генетичних ознак людини, де в автоматичному режимі проводиться порівняння ДНК-профілів потерпілого та родичів.

 

Як відбувається проведення судово-медичної експертизи?

● Може тривати до місяця. У разі виявлення збігів про це інформується орган, який призначив експертизу та проводить досудове розслідування.

● Далі відбувається інформування родичів.

Коментарі у Facebook
Поділиться новиною
Share on Facebook
Facebook
Pin on Pinterest
Pinterest
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin