Вінниця
05.06.2023
16.44° C
Вгору

У Вінницькому міському пологовому будинку №1 оновили частину відділення на першому поверсі

Сучасна операційна, післяпологові палати, нові меблі та необхідне медичне обладнання. У Вінницькому міському пологовому будинку №1 оновили частину відділення на першому поверсі. Тут створили безпечні умови для роботи співробітників та комфортні умови для перебування пацієнтів. Крім того, подбали тут і безпеку під час воєнного стану. У закладі обладнали три підвальних приміщення під бомбосховище, а також місце для прийняття пологів. Сьогодні, 1 червня, у День захисту дітей, заклад проінспектував Вінницький міський голова Сергій Моргунов. Очільник громади оглянув відділення та поспілкувався з медичним персоналом.

Пологовий будинок №1, що на вул. Хмельницьке шосе, 98, понад півстоліття приймає пацієнтів, надає амбулаторну та стаціонарну акушерсько-гінекологічну допомогу жіночому населенню Вінницької територіальної громади. Стаціонар закладу – 70 ліжко-місць: пологове відділення, відділення новонароджених, відділення патології вагітних, гінекологічне відділення, параклінічні та допоміжні підрозділи.

 

У листопаді 2020 року у зв’язку з пандемією ковід перед колективом поставили вкрай непросте завдання – продовжити надання амбулаторної акушерсько-гінекологічної допомоги хворим на коронавірусну хворобу вагітним та породіллям і розпочати надання медичної допомоги дорослим з коронавірусною хворобою.

 

За повної підтримки міської влади пологовий будинок впродовж місяця був перепрофільований: були створені нові терапевтичні відділення, де працювали необхідні фахівці, укомплектували належними обладнанням, медикаментами, засобами індивідуального захисту.

 

Впродовж восьми місяців у Пологовому будинку №1 медичну допомогу надали 1144 пацієнтам з коронавірусною хворобою, 90 вагітним, у майже 200 жінок – прийнято пологи з підозрою або підтвердженим ковідом.

 

У липні 2021 року пологовий будинок відновив роботу в штатному режимі. Заклад повернувся до надання акушерсько-гінекологічної допомоги, відділення перейшли у свої приміщення. Виникла необхідність провести ремонтні роботи в пологовому відділенні на першому поверсі. Під час лікування коронавірусної хвороби тут було розташоване реанімаційне відділення.

 

«Якщо порівнювати з тим, що було і те, що є зараз – це дуже суттєві відмінності, це фактично оновлене, сучасне відділення, яке складається з трьох зон. Одна зона – це три пологових зали. Вони обладнані всім необхідним – ліжками-трансформерами, кардіомоніторами, дихальними апаратами для новонароджених. Далі йде зона операційної і відділення інтенсивної терапії, де ми маємо надсучасну операційну. Тут є все необхідне, щоб надати допомогу і провести найскладніші випадки. Є апаратура для мами, і для немовляти. Загалом відділення розраховане на 15 ліжок, з урахуванням палати інтенсивної терапії. Одночасно тут можуть перебувати 15 мам та 15 діток», – розповідає завідувачка пологового відділення Вінницького міського клінічного пологового будинку №1 Юлія Голуда.

 

Також в оновленому відділенні облаштували індивідуальні післяпологові палати, у яких є все необхідне для комфортного перебування мами та малюка.

«Вони оснащені сучасними ліжками з ортопедичними матрацами, є санвузол, душова, холодильник, чайник. Також ми започаткували новинку у нашому закладі – це маленькі бокси для немовлят. У них є все необхідне для дитини: підгузки, вологі серветки, спонжі тощо. Є жінки, які народжують у нас з міст, де ведуться бойові дії. І ці породіллі до нас потрапляють без нічого і коли вони відкривають цей бокс, і бачать цю турботу та піклування, вони просто плачуть. Ми бачимо ці сльози і плачемо разом з ними. Ми повинні допомогти їм у складний час і підтримати. Ми забезпечуємо наших пацієнток м’яким інвентарем, постільною білизною. Тобто всім необхідним для зручного перебування», – додає Юлія Голуда.

На оновлення приміщень, заміну меблів та закупівлю обладнання використали 4,5 млн гривень. На проведення ремонтних робіт спрямовано 2,8 млн грн. На закупівлю медичного обладнання та меблів витрачено 1,7 млн грн, в тому числі 400 тис. грн – за рахунок коштів бюджету Вінницької міської громади.

 

«Коли ми почали працювати з ковідними пацієнтами, тоді Вінницька міська рада виділила на наш пологовий будинок 21 млн грн. За ці гроші було придбано всі меблі: ліжка, тумби, апарати ШВЛ, монітори пацієнта. Тобто дуже багато нового обладнання. Крім того, Вінниця – одне з небагатьох міст, яке давало велику муніципальну надбавку лікарям і за рахунок того, що були підвищені виплати коштів НСЗУ, і те, що міська влада нас підтримала, ми змогли закумулювати кошти і витратити їх на цей ремонт. Відтепер ми зможемо забезпечити якісні умови для пацієнтів та комфортні умови роботи для лікарів», – каже директор Вінницького міського клінічного пологового будинку №1 Олександр Банах.

Міський голова Сергій Моргунов зазначає, що цей пологовий будинок – найпотужніший не лише у місті, а й в області. В середньому тут приймають 1800 пологів в рік. І важливо, що якість медичної допомоги завдяки осучасненим умовам поліпшиться.

 

«Хочу згадати той період, коли ми переводили пологовий будинок на одне із ковідних відділень. Багато хто переживав за його долю. До речі, дуже багато звернень під час ковіду було щодо професійної роботи всього колективу першого пологового будинку. І мені дуже приємно. Я хочу подякувати команді директора закладу Олександра Банаха, що вони дійсно змогли вкласти серце і душу, всі свої знання і вміння, в те, щоб люди видужували від тої страшної навали. Якщо ми говоримо про повернення до традиційної практики, то у цьому відділенні є належні умови для майбутніх матусь і маленьких вінничан, які будуть народжуватись тут. І ці умови будуть покращуватись з кожним днем. Більшість коштів на ремонт відділення було вкладено завдяки діяльності самого закладу. З бюджету громади ми додали біля 400 тис. грн. Я маю надію, що таке оновлення буде на користь нашим мамам і дітям», – наголошує Сергій Моргунов.

 

Пологовий будинок продовжує стабільно працювати й під час воєнного стану. Подбали у медзакладі про укриття: обладнали три підвальних приміщення під бомбосховище.

 

З початку війни в закладі народилося 355 дітей: 194 хлопчики та 168 дівчаток. 67 немовлят народили жінки, які евакуювались з гарячих регіонів України.

Коментарі у Facebook
Поділиться новиною
Share on Facebook
Facebook
Pin on Pinterest
Pinterest
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin