Вінниця
30.03.2023
7.02° C
Вгору

Декларація про Зелений курс Вінниці, серед іншого, допоможе вийти на ринки ЄС

Сьогодні, 28 січня, Вінницька міська територіальна громада першою в Україні проголосила Зелений курс за прикладом Європейського Зеленого курсу. Відповідну Декларацію міський голова Вінниці підписав під час засідання сесії ВМР, що відбулась за участі Представництва Європейського Союзу в Україні, Урядового офісу координації європейської та євроатлантичної інтеграції й українських парламентарів. 

 

Відтепер це стратегічний напрямок розвитку нашої громади та основа для розробки і впровадження усіх міських політик, розвитку інфраструктури та залучення інвестицій. В основі Зеленого курсу Вінниці лежить досягнення кліматичної нейтральності.

 

Європейський зелений курс (ЄЗК) – це масштабна програма стратегічних рішень та дій ЄС, що має на меті досягнення сталого та ефективного розвитку на всіх рівнях економіки й суспільства, а також перетворення Європи на перший кліматично нейтральний континент до 2050 року. 

 

«Сьогодні знакова подія для Вінницької громади – ми перші в Україні приєднуємося до Європейського зеленого курсу. Основою для впровадження Зеленого курсу Вінниці стали принципи та засади ініціативи ЄС «Європейська Зелена угода», прийнятої у 2019 році. Їх ціль – до 2050 року перетворити Європу на перший у світі кліматично нейтральний континент. Уряд заявив про намір нашої держави долучитись до Європейського зеленого курсу, триває робота над написанням Дорожньої карти для України. Проте українські міста на місцевому рівні вже рухаються у цьому напрямку, і я маю надію, що будуть приймати відповідні декларації і програми», – зазначив Вінницький міський голова Сергій Моргунов.

 

Очільник міста додав, що Зелений курс Вінниці – це логічне продовження довгострокових планів громади у зеленому розвитку, зафіксованих як в Концепції інтегрованого розвитку Вінниці до 2030 року, так і в Стратегії 3.0. 

 

Ключовими напрямками впровадження ЄЗК, який прийняла у 2019 році Європейська комісія, є запобігання змінам клімату та адаптація до них, біорізноманіття, нульове забруднення, промислова політика, стале харчування і зелене сільське господарство, поводження з відходами, стала та розумна мобільність, енергетика і енергоефективність.

 

«Вінниця вже досягла певних результатів у «зеленому» розвитку. Наше місто у 2015 році перше в Східній Європі отримало Європейську енергетичну відзнаку, згодом – у 2019 році ми її підтвердили. І ми працюємо над тим, щоб отримати «золоту» Європейську енергетичну відзнаку. Крім того, сьогодні на сесії ми прийняли рішення щодо придбання екологічно чистого транспорту – 10 електробусів. Також в цьому році ми очікуємо на отримання швейцарських трамваїв, що теж значно покращить екологічну складову міської мобільності. Ми достатньо активно розвиваємо велоінфраструктуру. Прагнемо залучати міжнародних експертів і фінансові ресурси для реалізації «зелених» проєктів, які маємо планах. Я переконаний, що для кожної вінницької родини це дуже важливо. Думаю, що спільними зусиллями Європейського Союзу, Уряду, Парламенту, територіальної громади, області ми зможемо системно рухатися в цьому напрямку», – підкреслив Сергій Моргунов.

 

Привітав вінничан із проголошенням Зеленого курсу Посол Європейського Союзу в Україні Матті Маасікас. Дипломат долучився до сьогоднішньої сесії міської ради через онлайн-зв’язок. Голова Представництва ЄС в Україні звернувся до присутніх українською мовою.

 

«Друзі, я радий брати участь у цій події. Для мене це велика честь. На такому високо урбанізованому континенті як Європа – міста, містечка та громадяни відіграють ключову роль в реагуванні на кліматичні зміни. Мені приємно, що ваше місто та люди активно працюють над зеленим перетворенням громади. Від моменту оголошення у 2019 році Європейської Зеленої угоди вона задає напрямок трансформаційних змін. Це нова стратегія зростання ЄС. Вона відображає ідею переходу усієї економіки до зеленої економіки. Приємно відзначити, що Україна поділяє ці сподівання. Ще одна ініціатива ЄС, – угода «Зелені міста», – це рух мерів європейських міст, які прагнуть зробити свої міста чистішими та здоровішими. Підписавши угоду, міста беруть на себе зобов’язання щодо вирішення ключових питань екологічного управління. Свою роль у пом’якшені наслідків кліматичних змін відіграють не тільки національні чи місцеві органи влади, а кожен громадянин. Тому ваша ініціатива є надзвичайно важливою, вона повністю співпадає з ініціативами, започаткованими Євросоюзом. Дозвольте вас привітати з цією ініціативою, яка виводить Вінницю на лідерські позиції з точки зору зеленого переходу України, і може надихнути та прискорити зелений перехід на місцевому рівні. Я хочу закликати інші міста України наслідувати ваш приклад», – сказав Посол Європейського Союзу в Україні Матті Маасікас.

Коментарі у Facebook
Поділиться новиною
Share on Facebook
Facebook
Pin on Pinterest
Pinterest
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin