Наверх

«Злочини проти людяності не мають терміну давності», – Сергій Моргунов

Щорічно у четверту суботу листопада в Україні вшановують пам’ять жертв голодоморів. Саме сьогодні ми згадуємо наймасштабніший штучний голод ХХ сторіччя – Голодомор 1932-1933 років, коли в Україні загинув кожен четвертий її мешканець.

 

«Суп з лободи, перемерзла картопля, павуки… Щоб вижити. Голодомор 1932-33 років забрав мільйони життів українців. Половина – це діти і підлітки. Внаслідок сталінського геноциду країна втратила ціле покоління, яке могло народитися. Ми знаємо це з сучасних досліджень, розповідей очевидців. Важко уявити, що тільки на Поділлі загинуло 1,7 млн людей. Горе торкнулось кожної родини. У збереженні історичної правди, у повазі до людей, яких нищили фізично і морально, у засудженні несправедливості – наша національна ідентичність. Злочини проти людяності не мають терміну давності», – дописує на своїй сторінці у фейсбук міський голова Сергій Моргунов.

 

Сьогодні, о 16:00, вся Україна у вікнах запалює свічки пам’яті. Кожен вінничанин може запалити свічку скорботи та хвилиною мовчання згадати безневинно замучених земляків.

 

Довідка:

Традицію вшановувати жертв Голодомору засвіченою у вікні свічкою започаткував американський історик Джеймс Мейс, який у 1986‒1987 роках очолював Комісію Конгресу США зі збору свідчень очевидців голоду. Слова історика нині можна прочитати на стіні Зали пам’яті музею: «Україна належить до тих країн, які у своєму підтоталітарному минулому пережили одну з найбільших трагедій в історії цивілізації — геноцид».

Коментарі у Facebook
Поділиться новиною
Share on Facebook
Facebook
Pin on Pinterest
Pinterest
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin