Вінниця
10.06.2023
18.44° C
Вгору

У садибі Боруха Львовича відкриють «Музей Вінниці»

До створення «Музею Вінниці» йшли кілька років. Він представлятиме місто як єдиний живий організм – у різних ракурсах: природному, історичному, культурному, економічному, соціальному, політичному, урбаністичному – та формуватиме вінницьку ідентичність. Рішення про створення «Музею Вінниці» сьогодні підтримали депутати міської ради під час сесії.

 

«Сама ідея виникла у 2017 році, коли ми створили Центр історії Вінниці. Його команда, на чолі з Олександром Федоришеним, плідно попрацювала над питаннями створення музею. Це  технологічні рішення та формування майбутньої експозиції», – зазначив міський голова Сергій Моргунов. 

 

Створення «Музею Вінниці» – це стратегічний проєкт, який включили у Концепцію інтегрованого розвитку-2030 і увійшов до Стратегії громади «Вінниця 3.0». Новий музей – це майданчик, навколо якого відбуватимуться наукові та публічні дискусії про Вінницю і вінничан.

 

«Ми сьогодні даємо старт створенню «Музею Вінниці» – це дуже важлива справа,  адже будь-який музей, який  стосується історії країни, народу, окремо взятого міста – це наша ідентифікація. Протягом майже 660 років, як з офіційних джерел існує Вінниця, для неї були періоди як розвитку, так і занепаду. Завжди були люди, які вболівали за розвиток міста і ті, хто знищував його.  Але саме головне – пам’ятати, знати свою історію,  розуміти, як ми можемо підтримувати відчуття патріотизму вінничан. Важливо, щоб жителі нашої громади завжди пишались тим, що живуть у кращому місті в світі. Я думаю, що саме музей міста Вінниці покликаний вирішувати і такі завдання.  Він буде цікавим і для туристів, і для розвитку промоції Вінниці в цілому», – каже міський голова Сергій Моргунов.

 

Довідка:

Музей розміститься в історичній будівлі – садибі Боруха Львовича (вул. Симона Петлюри, 15А). Саме в цьому приміщенні була канцелярія Симона Петлюри, коли Вінниця мала статус Тимчасової столиці Української Народної Республіки, а у 2017 р. біля будинку встановили перший в Україні пам’ятник Головному Отаману УНР.

Коментарі у Facebook
Поділиться новиною
Share on Facebook
Facebook
Pin on Pinterest
Pinterest
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin