Наверх

З першого листопада почнуть діяти нові ПДР

Нові правила дорожнього руху діятимуть вже з наступного тижня, з 1-го листопада. Оновлення будуть досить масштабними, адже охоплюють практично всі аспекти ПДР: змінюються розмітка, знаки, класифікація доріг та обмеження швидкості. 

 

Про це повідомляє видання «Слово і діло».

 

Нові правила, насамперед, стосуються обмеження швидкості поза населеними пунктами. Відтак, з 1-го листопада забороняється рухатися зі швидкістю 110 км/год, якщо елемент дороги, що відокремлює транспортні потоки протилежних напрямків, не виділено широкою суцільною лінією.

 

Крім трьох загальноприйнятих типів державних доріг (міжнародні, національні та регіональні) запроваджується четвертий територіальний.

 

Окрім того, багато нововведень стосуватимуться велосипедистів – з’явиться визначення велосипедної доріжки та вперше вносяться поняття велосипедної смуги і велосипедного переїзду (місце перетину перехрестя доріг).

 

Згідно з правилами, велосипедна доріжка – доріжка з покриттям за межами проїзної частини, велосипедна смуга – смуга, призначена для руху на велосипедах у межах проїзної частини. Велосипедисти повинні переїжджати проїзну частину по велосипедному переїзді, а у разі його відсутності – відповідно до вимог ПДР. У місцях, де рух регулюється, велосипедисти повинні керуватися сигналами регулювальника/світлофора.

 

Також для українців діятимуть нові діагональні пішохідні переходи.

 

Нові правила поширюються і на дорожні знаки, правила зупинки та стоянки. Насамперед, вводяться нові заборонні знаки, наприклад, місце концентрації ДТП.

 

Інформаційно-вказівні знаки також зазнають оновлень, зокрема, з’явиться знак мінімальної швидкості на різних смугах руху, платна дорога, обмеження максимальної швидкості на різних смугах руху. Нові знаки сервісу (наприклад, електрозарядні станції) та таблички до дорожніх знаків.

Коментарі у Facebook
Поділиться новиною
Share on Facebook
Facebook
Pin on Pinterest
Pinterest
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin