Наверх

Програму соцзахисту дітей затвердили у Вінниці

Документ має назву «Програма соціального захисту сімей з дітьми, які опинились у складних життєвих обставинах, та дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, у Вінницькій міській територіальній громаді на 2022-2024 роки». Вона передбачає впровадження новітніх практик превентивної роботи з дітьми та їхніми родинами, розвиток та забезпечення ефективного функціонування сімейних форм виховання дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування.

 

Про це повідомляє міська рада.

 

«Програмою передбачено удосконалення системи соціального захисту сімей з дітьми, які опинились у складних життєвих обставинах. Зокрема, запобігання ранньому соціальному сирітству та зменшення кількості дітей, позбавлених батьківського піклування, вдосконалення системи контролю за вихованням дітей у сім’ях, де батьки неналежним чином виконують свої обов’язки, зменшення кількості дітей, які перебувають у складних життєвих обставинах», – зауважила начальниця служби у справах дітей міської ради Людмила Шафранська.

Ця програма необхідна для координації діяльності всіх структур, які дотичні до захисту законних прав та інтересів дітей Вінницької міської територіальної громади. 

 

«У поточному році службою підготовлено 11 позовів до суду, 20 дітей набудуть статус дітей, позбавлених батьківського піклування, що свідчить про зростання кількості батьків, які неналежним чином виконують свої батьківські обов’язки. Виникає реальна загроза життю та здоров’ю дітей. Щоб уберегти їх,  усі зацікавлені структурні підрозділи мають постійно працювати  з такими сім’ями, надавати їм допомогу у вирішенні нагальних питань,  але в  першу чергу дбати про захист прав дитини», – каже Людмила Шафранська.

Довідка:

 

У Вінницькій міській територіальній громаді є 15 прийомних сімей, в яких виховують  21 дитину-сироту та дитину, позбавлену батьківського піклування. У 2021 році створено одну прийомну сім’ю, до якої влаштували  двоє  дітей. Крім того, на контролі у Служби у справах дітей перебуває 166 усиновлених дітей.

Коментарі у Facebook
Поділиться новиною
Share on Facebook
Facebook
Pin on Pinterest
Pinterest
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin