Наверх

Питання охорони психічного здоров’я обговорювали у Вінниці

Обговорювали актуальні питання соціальної та медичної підтримки людей з психічними розладами днями у вінницькому «Квадраті». Серед присутніх – представники органів місцевого самоврядування, соціальної політики, медичних закладів та громадських організацій.

Про це повідомляє міська рада.

Проблема охорони психічного здоров’я станом на сьогодні досить актуальна.

«Мета круглого столу – показати суспільству, які є проблеми в охороні психічного здоров’я та обговорити можливі шляхи їх вирішення. Одна з таких проблем – це негативне ставлення суспільства до тих, хто потребує психологічної допомоги. За даними ВООЗ 30% населення світу страждає на той чи інший психічний розлад. А в Україні за допомогою до лікарів-психіатрів звертається лише 3% людей. Люди бояться звертатися до фахівців. Тому ми маємо весь час проводити інформаційну кампанію, розповідати, що не варто боятися своїх емоцій. Люди мають говорити про свої страхи та звертатися за допомогою до лікарів. Від цього залежить якість життя людини і тих, хто її оточує», – зазначає директорка Вінницької обласної клінічної психоневрологічної лікарні ім. акад. О. Ющенка Софія Кучерук.

У липні 2021 року у Вінниці створили мобільну мультидисциплінарну команду з охорони психічного здоров’я. Вона допомагає вінничанам, які перебували на лікуванні у стаціонарі психоневрологічної лікарні. До складу команди входять лікар-психіатр, лікар-психолог, медична сестра та фахівець з соціальної роботи.

«Представники мобільної команди допомагають людям з розладами психіки адаптуватися до ритму життя в соціумі. Також підтримують родичів хворих. Частіше всього фахівці обслуговують тих, хто виписується з стаціонару, або ж пацієнтів, які довгий час не зверталися до лікарів. На сьогодні команда обслуговує 63 людини. За 3 місяці роботи вже є позитивні результати, жоден пацієнт не повернувся в стаціонар», – зауважила Софія Кучерук.

Коментарі у Facebook
Поділиться новиною
Share on Facebook
Facebook
Pin on Pinterest
Pinterest
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin