Наверх

Не вакцинували від полімієліту, бо віруючі. Тепер у дитини параліч

Випадок паралічу підтвердили у 1,5 річної дитини з Рівненської області. Це сталося тому, що батьки свідомо відмовились від усіх щеплень, передбачених медичними стандартами, через релігійні переконання.

Про це повідомляє МОЗ.

Перші симптоми у дитини з’явилися першого вересня. А вже третього вересня дитина потрапила в лікарню з симптомами парезу нижніх кінцівок. Система епідеміологічного нагляду та охорони здоров’я відразу спрацювала за протоколом та міжнародними стандартами. Працівники зареєстрували випадок, як підозру на поліо — гострий в’ялий параліч. Для з’ясування обставин забезпечили необхідне обстеження та спостереження.

«В області працює команда епідеміологів та вірусологів Національного Центру громадського здоров’я МОЗ України, обласного Центру контролю та профілактики хвороб МОЗ України. Вони здійснюються першочергові роботи з реагування на епідзагрозу: пошук контактних осіб, збір та аналізи їхніх біоматеріалів, детальне вивчення обставин справи, тощо.» – йдеться на сайті МОЗ.

Лікарі зазначають, що захворіти на поліомієліт може не тільки дитина, а й дорослий. Проте найбільш вразливі до цього вірусу – діти, віком до п’яти років. Саме тому, для його профілактики, дітей щеплюють ще у перші місяці життя.

МОЗ закликає перевірити вакцинальний статус вашої дитини та зробити щеплення відповідно до Національного календаря профілактичних щеплень.

Коментарі у Facebook
Поділиться новиною
Share on Facebook
Facebook
Pin on Pinterest
Pinterest
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin