Нетверезі водії на Вінниччині пропонували поліцейським гроші

У Вінницькому та Жмеринському районах нетверезі водії намагалися відкупитися від поліцейських, пропонуючи хабарі за уникнення складання адміністративних протоколів. Тепер, крім адміністративної відповідальності за керування у нетверезому стані, їм доведеться відповісти і за кримінальний злочин — спробу підкупу правоохоронців.
Про це повідомляє поліція Вінниччини.
28 квітня в селі Лука-Мелешківська працівники сектору реагування патрульної поліції зупинили 40-річного місцевого мешканця, який керував електроскутером FINN CROSO без захисного шолома. Під час спілкування з керманичем двоколісного транспортного засобу поліцейські помітили у нього ознаки алкогольного сп’яніння та запропонували чоловіку пройти освідування, на що він відмовився. Під час складання адмінматеріалів водій намагався «домовитись» з поліцейськими та запропонував їм хабар 5 000 гривень.
Задокументувала правопорушення слідчо-оперативна група Відділу поліції № 3 Вінницького райуправління.
Аналогічна ситуація сталась цього ж дня в одному із сіл Жмеринського району. Інспектори сектору реагування патрульної поліції за порушення правил дорожнього руху зупинили мотоцикл BOXER під керуванням 38-річного місцевого жителя, який рухався без мотошолома. Під час спілкування з водієм транспортного засобу правоохоронці помітили у нього ознаки алкогольного сп’яніння. Під час документування адмінправопорушення нетверезий керманич запропонував працівникам поліції неправомірну вигоду у сумі 15000 гривень, які поклав у службовий автомобіль.Задокументувала кримінальне правопорушення слідчо-оперативна група Відділення поліції № 2 Жмеринського райуправління.
За фактами пропозицій неправомірної вигоди службовим особам слідчі розслідують провадження за ч. 1 ст. 369 Кримінального кодексу України. Водіям загрожує до чотирьох років позбавлення волі.
Також на них складені адміністративні матеріали за ст. 130 (Керування транспортними засобами або суднами особами, які перебувають у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції) КУпАП.