Зелений курс у дії: у Вінниці відбувся міжнародний екофорум “DONNU GREEN DEAL 2025”

Про це інформує Це Вінниця, друже, посилаючись на Вінницьку міську раду.
Під час заходу учасники обговорили виклики та можливості для України у контексті Зеленого курсу ЄС, поділилися досвідом впровадження відновлюваних джерел енергії, переходу до циркулярної економіки й боротьби зі зміною клімату, а також екологічної освіти та виховання.
Вінниця роками реалізує проєкти сталого розвитку. До слова, ще у 2022 році місто першим в Україні офіційно проголосило Зелений курс Вінниці, спираючись на кліматичні цілі Європейського Союзу. Дорожня карта заходів ВМТГ для реалізації Зеленого курсу Вінниці до 2030 року передбачає дев’ять ключових напрямів розвитку, серед яких: адаптація до змін клімату, нульове забруднення, збереження біорізноманіття, поводження з відходами, енергоефективність та розвиток відновлюваної енергетики.
Важливо, що Вінниця системно працює над підвищенням енергоефективності у житловому секторі (кредити ОСББ на енергоефективні заходи та 40% співфінансування на встановлення сонячних панелей), а також активно підтримує місцевий бізнес, частково компенсуючи витрати на придбання обладнання, встановленого для виробництва електроенергії з ВДЕ.
«Успішне місто сьогодні — це місто, яке мислить стратегічно і діє на випередження, впроваджуючи найкращі європейські практики. Перехід до циркулярної економіки — наш необхідний крок у реаліях війни та екологічної вразливості. Ми повинні створювати компенсаторні механізми, які мінімізують шкідливий вплив окремих галузей і зміцнюють нашу економіку», — наголосив заступник міського голови Владислав Скальський.
Форум «DONNU GREEN DEAL 2025» став важливим кроком до поглиблення співпраці в питаннях кліматичної трансформації на локальному та міжнародному рівнях. Проректор Донецького національного університету імені Василя Стуса Ілля Хаджинов підкреслив важливість консолідації зусиль освітян:
«Ми прагнемо зробити зелений форум щорічною платформою для діалогу, залучаючи університети не лише Вінниччини, а й інших регіонів України. Об’єднавши науку, владу і громади, ми зможемо обговорювати рішення, які сьогодні визначають екологічне майбутнє країни».