Куди зникає риба, яку вилучають у браконьєрів на Вінниччині?

Національне агентство з питань запобігання корупції ініціювало п’ять розслідувань з перевірки організації роботи в Держрибагентстві. Зокрема, щодо використання риби, інших водних біоресурсів та вилучених засобів незаконного лову в особистих інтересах.
Про це інформує НАЗК.
«На період воєнного стану в Україні, конфісковане майно може безоплатно передаватися для потреб армії, як, наприклад, вилучені риболовні сітки. Для цього необхідно інформувати обласну військову адміністрацію (ОВА) про наявність такого майна. Не зважаючи на масові вилучення біоресурсів, знарядь лову та водного транспорту у 2022–2024 роках, в шести областях (Вінницька, Львівська, Чернігівська, Миколаївська, Кіровоградська та Хмельницька) підрозділи Держрибагентства не надсилали таких повідомлень до ОВА. Цей факт може свідчити про зловживання посадовців органу», – зазначено у повідомленні.
Крім того, законодавство України передбачає передачу вилучених природних ресурсів та виготовленої продукції для подальшої реалізації та подальшого перерахування коштів до бюджету. НАЗК встановило, що теруправління Держрибагентства незаконно передавали вилучене майно:
- суб’єктам господарювання, що не мають права на торгівельну діяльність та не перерахували до бюджету кошти від реалізованого майна;
- фізичним особам для «зберігання» або «знищення», що позбавило державу прибутку й могло бути вигідним окремим посадовцям;
- іншим суб’єктам за заниженими цінами.