Вінниця
16.04.2025
13.67° C
Вгору

На вінницькому кладовищі облаштують склеп, де ховатимуть ченців-капуцинів з усієї України

Невдовзі на Сабарівському кладовищі у Вінниці облаштують окремий сектор для католицьких поховань. У цьому місці збудують склеп, який стане спільною усипальницею для ченців-капуцинів з усієї України.

Про це інформує Орден Братів Менших Капуцинів в Україні.На зображенні може бути: пам’ятник

У капуцинській традиції поховання братів відбувається у спільному місці. У XVIII столітті капуцини мали можливість ховати своїх братів у крипті під храмом. При цьому найпочеснішими місцями вважалися місця у приміщенні під вівтарем. Починаючи з XIX століття у багатьох країнах була видана заборона поховань у криптах. Тому брати капуцини почали ховати своїх братів на загальних цвинтарях, але і надалі згідно з капуцинською традицією у спільній монашій усипальниці з багатьма нішами на взірець родинних склепів. Такі капуцинські склепи є в багатьох місцях Польщі, наприклад у Кракові, Сендзішові, Розвадові тощо. У цих місцях монастирі, побудовані у ту ж епоху, що і Вінницький капуцинський монастир. Ми не знаємо, чи були спільні місця поховання капуцинів у Вінниці, але хочемо відродити цю традицію і на наших теренах,  – йдеться у повідомленні.

Брати-капуцини останні кілька років роздумували про місце спільного поховання в Україні. На зображенні може бути: трава та дерево

Наш вибір зупинився на Вінниці. Звичайно, що перший наш погляд був скерований на кладовище по Хмельницькому шосе, де покоїться тіло славного вінницького настоятеля отця Марцелія Високінського, і де зазвичай відбуваються наші спільні католицькі заупокійні молебні. Але це виявилося неможливим з різних причин, – йдеться у дописі.

За словами представників Ордена, влада міста запропонувала невеликий квартал для католицьких поховань на Сабарові. 

Ми, капуцини, плануємо там облаштувати склеп для наших братів капуцинів, – діляться планами ченці. 

Немає опису світлини.

Ченці ордену продовжуватимуть молитися на всіх цвинтарях Вінниці, включно з кладовищем біля історичного Хлібного ринку, на території сьогоднішнього парку Леонтовича, де імовірно були поховання капуцинів з кінця XIX століття. 

Не забудемо ніколи поховання настоятеля Марцелія Високінського. І почнемо молебні на цвинтарі у Сабарові, де останнім часом не одна вінницька родина поховала своїх близьких, у тому числі загиблих на війні, – додають ченці.

Читайте також:

Мобілізація замість суду: десятки обвинувачених у корупції йдуть у ЗСУ

Принц Гаррі зустрівся з хлопчиком, який пережив ракетний удар у Вінниці

Коментарі у Facebook
Поділиться новиною
Share on Facebook
Facebook
Pin on Pinterest
Pinterest
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin