Бабак Тимко спрогнозував погоду на весну
![](https://cvd.vn.ua/wp-content/uploads/2025/02/6-4.jpg)
Степовий бабак Тимко III, що мешкає на дослідницькій станції Харківського національного університету ім. В. Каразіна в Нестерівці, 2 лютого традиційно зробив прогноз про прихід весни. Раніше пророкували весну ще двоє львівських бабаків Мишко і Маруся.
Цьогоріч вперше за 21 рік День бабака відбувся без відвідувачів та журналістів. Через теплу погоду Тимко і його родичі не впадали у зимову сплячку, тому задля їхнього спокою захід пройшов у закритому форматі. Проте бабака не залишили без уваги — студенти університету передали йому кошик із фруктами.
Українці спостерігають за поведінкою бабака у цей день та відзначають зміни у погоді. Згідно з повір’ям, якщо тварина побачить свою тінь і піде знову спати, то зима триватиме ще шість тижнів. Однак, якщо бабак не злякається сонячного дня та залишиться надворі, то весна настане зовсім скоро.
2 лютого завідувач лабораторії “Східні степи” біологічного факультету Каразінського університету Володимир Грубник розшифрував передбачення гризуна. За його словами, Тимко “вважає, що цього року весна нікуди не йшла“. Він передбачив, що можливі невеликі морози та сніг, але загалом весна вже настала.
Історія Дня бабака
Свято вперше відзначили у 1886 році в місті Панксатоні, штат Пенсильванія, США. Саме тоді люди організували святкування на честь бабака Філа, який правильно передбачив майбутню погоду. З того часу в місті збираються тисячі туристів, які очікують на появу тварини, що виходить зі своєї нори. Після цього “Клуб бабака”, члени якого вбрані в костюми та циліндри, урочисто оголошують прогнози погоди.
У світі це свято стало відомим завдяки культовому фільму “День бабака”, який вийшов у 1993 році. Головний герой стрічки опиняється в часовій петлі, тому змушений переживати один і той самий день знову й знову.
Читайте також: На Вінниччині виявили автівку, що перебувала в розшуку Інтерполу