Вінниця
15.01.2025
0.71° C
Вгору

Вінничан та гостей міста будуть дивувати стравами з буряковим квасом

У Вінниці розпочалося тестування трьох видів бурякового квасу: класичного, з хроном і з вишнею. На основі нього хочуть запустити нову гастрономічну родзинку – страви з буряковим квасом, які притаманні кухні Поділля. Про це повідомляє Vinnytsia.citі.

Ці кваси на запит Клубу Подільської кухні і Вінницької асоціації гостинності «ХлібСіль» виготовили технологи ТОВ «Солодка мрія – Вінниця». На дегустацію запрошеним гостям презентували три види бурякового квасу, які за смаком, до речі, дуже відрізняються, і дві страви: борщ (з додаванням бурякового квасу з вишнею) і верещаку (тушковану в буряковому квасі з хроном).

Голова Вінницької асоціація гостинності «ХлібСіль» Інна Кривешко зазначила, що це чудовий приклад колаборації місцевого бізнесу. Також на дегустацію запросили заступників вінницького міського голови і керівників департаменту маркетингу міста та туризму й Офісу туризму Вінниці.

Вінничан та гостей міста планують дивувати стравами з буряковим квасом

«Колись в Україні борщі готували на буряковому квасі. І скільки себе пам’ятаю, в бабусі завжди стояв трилітровий слоїк квасу на борщовому буряку. Але його самостійно вдома виготовити – це треба трошки заморочитись. У Вінниці є лише кілька ресторанів, які готують борщ на буряковому квасі. Це дуже довгий процес, тому мало хто з шефів готовий за таке братися. Саме тому у нас й виникла ідея виробництва бурякового квасу. Олена Павлова (голова ГО «Клуб Подільської кухні») зараз у Швеції, і там просто в магазинах продається вже готовий буряковий квас в тетрапаках. В неї виникло питання: чому в нас у Вінниці немає такого доступу до нього? У «Солодкої мрії» це вийшло дуже круто. Вони зробили кваси у маленькому об’ємі, щоб подивитися: чи зрозуміла технологія, яким квас буде на смак, які з ним будуть страви… А далі ми будемо спілкуватися з представниками сфери HoReCa, і якщо від них буде запит, то вирішувати, як і в яких кількостях це можна впроваджувати у виробництво», – розповіла Інна Кривешко.

Вінничан та гостей міста планують дивувати стравами з буряковим квасом - фото 2

«Напій, який ми сьогодні представили, це квас з темного червоного буряка, який виброджував приблизно півтора місяця. Але загалом днів 10, і його можна вже використовувати. Поки що це пробна партія. Ми виготовили буквально по три літри кожного, щоб подивитися на результат, адже цей процес доволі тривалий, це природне бродіння. Але якщо на такий продукт буде попит, то можна буде розглянути варіант з його виробництвом», – додала головна технолог ТОВ «Солодка мрія – Вінниця» Лариса Твердохліб.

У свою чергу шефкухар ресторану Ярослав Кузнєцов, який готував страви з використанням бурякового квасу, відзначив, що така гастрономічна родзинка має потенціал, але з нею потрібно експериментувати.

Вінничан та гостей міста планують дивувати стравами з буряковим квасом - фото 3

«Більш цікаві і насичені за смаком варіації – це буряковий квас з хроном і з вишнею. Їх можна використовувати у маринадах і в соусах. Класичний буряковий квас менш насичений, тому його можна навіть пити, якщо хтось полюбляє. Якщо говорити про такі страви, то у меню ресторанів їх потрібно правильно презентувати, щоб люди більше дізнавалися про історію і особливості локальної української кухні», – поділився Ярослав Кузнєцов. 

За словами заступника міського голови Андрія Очеретного, подібні колаборації бізнесу для створення продукту з високою доданою вартістю надзвичайно перспективні. Для їх реалізації вже зараз можна скористатися інструментами, які пропонує Вінницька міська рада, зокрема в рамках ваучерної підтримки для суб’єктів ММСП.

Заступник міського голови Владислав Скальський додав, що потенціал автентичних рецептів і продуктів для Вінниці потребує ширшого розкриття, адже дедалі більше українців та іноземців прагнуть глибше пізнати регіональні особливості української кухні.

Вінничан та гостей міста планують дивувати стравами з буряковим квасом - фото 4

Фото зі сторінки vinnytsia.city

Коментарі у Facebook
Поділиться новиною
Share on Facebook
Facebook
Pin on Pinterest
Pinterest
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin