Міністр охорони здоров’я оглянув новозбудований центр серцево-судинної патології у Вінниці (ФОТО)
11 січня Вінницю з робочим візитом відвідали Міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко та заступник керівника офісу Президента Віктор Микита. Посадовці оглянули регіональний клінічний лікувально-діагностичний центр серцево-судинної патології, який нещодавно переїхав до нової будівлі. Семиповерховий комплекс зводили з 2018 року.
Про це повідомляють у Міністерстві охорони здоров’я України.
Проєкт реалізували завдяки спільній роботі України та міжнародних партнерів. Міністерство охорони здоров’я України та Світовий банк виділили на будівництво понад 1 мільярд 47 мільйонів гривень, також співфінансування надходило з обласного й міського бюджету Вінниці.
У новій будівлі сім поверхів. Всі палати одно- або двомісні з санвузлами в палаті. Новий корпус розраховано на 144 ліжко-місць, зокрема, 138 ліжок для стаціонарних хворих та 6 ліжок у відділенні анестезіології та інтенсивної терапії. Пропускна спроможність відвідування центру — 150 пацієнтів за добу.
До складу корпусу входить амбулаторне-діагностичне відділення, профільне відділення для лікування ішемічної хвороби серця та інфаркту міокарда, відділення гострих кардіологічних станів, відділення для пацієнтів з порушеннями ритму. Також центр має реанімаційне відділення, оснащене найсучаснішим обладнанням для діагностики та лікування надважких захворювань серця, в тому числі апаратом екстракорпоральної мембранної оксигенації та двома апаратами гострого гемодіалізу, що значно збільшує можливості виживання реанімаційних пацієнтів та поранених з ураженням серця та легень.
Центр оснащений комп’ютерним томографом та трьома багатофункціональними рентген-операційними, обладнаними сучасними ангіографами, що дозволяють проводити широкий спектр малоінвазивних втручань на серці та судинах, нейровтручання у разі інсульту тощо. Також центр має газову котельню потужністю 2000 кВА, кисневу станцію тощо.
Які медичні послуги надають?
- у розрізі інтервенційної кардіології стане можливим використання технології внутрішньосудинної ультразвукової візуалізації (IVUS), що сумісно з новими ангіографічними технологіями. Це значно підвищить якість проведених коронарних стентувань та їх безпечність;
- наступним напрямом прогресу в інтервенційній кардіології стане активне використання ротабляції. У центрі вперше у Вінницькому регіоні створено електрофізіологічну лабораторію, яка дозволить проводити сучасні дослідження і лікування аритмій серця. Це значно покращить діагностику та лікування пацієнтів з серцево-судинними захворюваннями. Найближчим часом буде запроваджена технологія електрофізіологічного обстеження пацієнтів зі складними порушеннями ритму;
- також тут є операційна для втручань на відкритому серці, що забезпечить високоякісне хірургічне лікування найскладніших випадків як на працюючому серці, так і за допомогою штучного кровообігу;
- закуплений апарат реінфузії крові дасть можливість проводити операції з великим ризиком крововтрати, зокрема на аорті, в тому числі у разі поранень та розшаровуючої аневризми аорти. Центр обладнаний торакоскопічною стійкою з інструментом для кардіохірургічних операцій. Дане обладнання дасть змогу розвинути малоінвазивну кардіохірургію, що є одним з головних світових трендів.
Повноцінне кардіохірургічне відділення у Вінницькій області створено вперше. Новозбудований корпус почав поступово наповнюватись пацієнтами, як з області, так і з усієї України.