Вінниця
10.01.2025
5.68° C
Вгору

Вінничанам додали новий платіж: гаряча вода стане дорожчою

З грудня 2024 року вінничани стали отримувати новий платіж у своїх рахунках — «Втрати теплової енергії в системі гарячого водопостачання». Це означає, що мешканці багатоповерхівок тепер платитимуть за втрати тепла в межах будинкової системи гарячого водопостачання.

Як це працює? Гаряча вода потрапляє до будинку з певною температурою, скажімо, 60 градусів. Під час циркуляції по внутрішніх мережах вона втрачає кілька градусів — наприклад, 5. Для того, щоб знову нагріти воду на ці 5 градусів, необхідні додаткові кошти, і їх тепер покриватимуть мешканці будинку.

Про таку новацію попереджали ще у середині 2024-го, а ввели платіж наприкінці року.

Начальник служби збуту КП «Вінницяміськтеплоенерго» Петро Костюк у студії телеканалу «ВІТА» розповів, що є постанова уряду 1182 «Про затвердження Правил надання послуги з постачання гарячої води та типових договорів про надання послуги з постачання гарячої води», яка передбачає оплату втрат.

Документ вдосконалювали після оголошення мораторію на підвищення тарифів.

За його словами, окрім оплати використаних кубометрів гарячої води по лічильникам, до чого вінничани звикли, тепер містяни мають оплачувати втрати теплової енергії у внутрішньобудинкових мережах гарячого водопостачання.

«Коли вода циркулює, втрачається теплова енергія, і, відповідно, йдуть певні затрати (підприємства) по цій складовій», – зазначив П.Костюк.

Представник підприємства пояснив, що кожен з власників квартир, навіть у разі від’єднання від мережі гарячого водопостачання, живе у багатоповерховому будинку, і все за межами його квартири є спільною сумісною власністю. Тобто сплачувати втрати теплової енергії у межах багатоповерхівки мають всі власники нерухомості.

Як рахуються втрати? Якщо будинок обладнало лічильником, який визначає лише обсяги води, а переважно це саме так, то «все просто».

«За певною формулою кубометри за лічильником ми повинні перевести у теплову енергію, і від неї взяти 20%. Це і вважається втратами теплової енергії на гарячу воду, які втрачаються у трубопроводі…Потім вони розподіляються (між мешканцями)», – повідомив П.Костюк.  

Тож нині ми маємо, що у платіжках суми збільшились у межах до 250 гривень

У свою чергу П.Костюк радить мешканцям потурбуватись по ізоляцію труб у підвалах у міжопалювальний період, щоб зменшити втрати. Також варто додати, що ще краще обладнати будинок іншим лічильником, який би рахував теплову енергію на вході та виході, а не лише кубометри.

 

Коментарі у Facebook
Поділиться новиною
Share on Facebook
Facebook
Pin on Pinterest
Pinterest
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin