Вінниця
07.01.2025
10.18° C
Вгору

На Вінниччині у шести громадах можна пройти безкоштовний онкоскринінг

Як повідомили у Вінницькій обласній державній адміністрації, у Немирівській та Могилів-Подільській громадах нещодавно відбулися стратегічні сесії в рамках проєкту «Рання діагностика раку шийки матки у жінок в сільській місцевості». До неї долучилися представники влади, медики, освітяни та громадськість.

Як повідомили у Департаменті охорони здоров’я та реабілітації ОВА, безкоштовний онкоскринінг на виявлення раку шийки матки та обстеження на вірус папіломи людини (який в 95% раку шийки матки є причиною захворювання) можна пройти у Теплицькій, Жмеринській, Могилів-Подільській, Іллінецькій, Тульчинській та Немирівській громадах. Для цього потрібно звернутися до свого сімейного лікаря. Краще профілактувати хворобу, ніж її лікувати. Це дає більше шансів на повне одужання.

За словами заступниці директорки департаменту охорони здоров’я та реабілітації Вінницької ОВА Тетяни Бондаренко, цією послугою уже скористалися понад 500 жінок. Виявлено 120 передракових станів.

«Наша мета – донести до жінок, що варто дбати про своє здоров’я. Рак шийки матки виліковний, якщо хворобу діагностовано на ранніх стадіях. Тому важливо звертатися на профілактичні огляди.  Вакцинація проти вірусу папіломи людини запобігає захворюванню. Країни Європи йдуть до виконання цього захворювання шляхом вакцинації дівчаток.

Ми хочемо, щоб місцева влада долучалася до  закупівлі вакцини проти ВПЛ, адже вакцинація запобігає захворюванню. У нас вже є громади, де це реалізовуватимуть. Вони також беруть участь у нашому проєкті, і це є продовженням попередніх напрацювань», –  підкреслила Тетяна Бондаренко.

В рамках стратегічної сесії успішним досвідом поділилася Жмеринська громада. Директор Центру первинної медично-санітарної допомоги Олександр Султанов зазначив, що вони залучають грантові кошти для розвитку надання медичної допомоги на первинці. Наступним важливим кроком є програма профілактики раку шийки матки шляхом вакцинації проти вірусу папіломи людини. Тут медзакладу частково допоможе місцева влада, адже вакцина від ВПЛ є дороговартісною. Наразі доопрацьовують місцеву програму.

Про напрацювання Овруцького центру первинної медико-санітарної допомоги розповіла його директорка Тетяна Колбовська. 

В адміністрації також нагадують, що на Вінниччині проєкт «Рання діагностика раку шийки матки у жінок в сільській місцевості» реалізується за підтримки USAID Ukraine у рамках програми «Розбудова стійкої системи громадського здоров’я», яку виконує міжнародна організація «Пакт» у партнерстві з Департаментом охорони здоров’я та реабілітації ОВА і ГО «Ротарі клуб «Вінниця Поступ».

Коментарі у Facebook
Поділиться новиною
Share on Facebook
Facebook
Pin on Pinterest
Pinterest
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin