Вінниця
05.01.2025
-0.53° C
Вгору

Водонапірні вежі Вінниччини потрапили до списку культурних шедеврів

На сторінці громадської організації «Україна Інкогніта» показали неймовірні об’єкти культурної спадщини, які часто, незаслужено, обділяють увагою туристи – водонапірні башти. В громадській організації склали власний список водонапірних веж України, які заслуговують бути в списку справжніх шедеврів.

До такого списку  потрапили вежа в селі Корделівка Калинівської громади та вінницька водонапірна вежа Артинова.

Інформації про вежу в Корделівці є небагато. Водонапірна вежа у Корделівці – це не лише найвища точка, а й історична пам’ятка, заснована ще наприкінці ХІХ століття. Хто був архітектором – не відомо.

Розташована водонапірна вежа на території колишнього цукрового заводу над трасою міжнародного значення.

Водонапірна вежа у Вінниці на Європейській площі вважається символом міста. Історія вінницької вежі задокументована в рішенні міської думи ще на етапі її планування. 

Збудували водонапірну вежу у 1911 році за проєктом та під наглядом архітектора Григорія Артинова. На той час будівля була частиною споруд міського водогону. В рішенні міської думи щодо будівництва було зазначено, що водонапірну башту передбачено «ставити» по Театральній вулиці, на вільному місці, яке на 14 сажнів (25,2 м) вище рівня води річки Південний Буг, та на 4 сажні (7,2 м) нижче найвіддаленішого високого місця в районі – жіночої гімназії, щоб був вільний напір в трубі, яка подає воду в жіночу гімназію.

Детальнішу історію вінницької вежі Артинова та опис, як башта стала символом міста можна прочитати ТУТ.

Фото зі сторінки ГО «Україна Інкогніта»

Коментарі у Facebook
Поділиться новиною
Share on Facebook
Facebook
Pin on Pinterest
Pinterest
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin