Вінниця
21.11.2024
0.35° C
Вгору

Як медикам взаємодіяти із пацієнтами, які втратили зір: у Вінниці триває тренінг

У Вінниці триває чотириденний тренінг для медиків із 5 регіонів України щодо взаємодії з пацієнтами, які втратили зір. Тренінг проходить на території одного із заміських комплексів міста. Про це розповіла кураторка проєкту Юлія Бабаєва.

” Є велика прогалина в нашій медсистемі, реабілітації. Медичний персонал не навчений, як комунікувати з людиною, яка не бачить. Як правильно надавати інформацію. Як пояснити, коли ти вийдеш зі стін госпіталю”, – розповіла кураторка проєкту.

Учасниками тренінгу є медики, які працюють із пораненими військовими та ветеранами. 12 претендентів відбирали зі ста охочих.

Чотириденний тренінг передбачає два дні теорії і два практики. 2 листопада відпрацьовуватимуть теорію на базі реабілітаційного центру “Поділля”.

Нагадаємо, від початку повномасштабного вторгнення у 2022 році спостерігається тенденція до збільшення осіб з порушенням зору в Україні. За даними НЗСУ, якщо у 2021 році кількість осіб з втратою або погіршенням зору нараховувала 17 478 осіб, у 2022-му зросла до 19 551. І лише за 7 місяців 2023 року лікарі вже засвідчили понад 19 тисяч таких діагнозів, що вже більше, ніж за весь 2022-й рік. 

Це  нерозривно пов’язано із війною, що триває. Багато людей втратили зір внаслідок травм, спричинених мінними вибухами, та ракетними обстрілами. Ці статистичні дані не лише висвітлюють прямі фізичні втрати від війни, але й підкреслюють довгострокові кризи у сфері охорони здоров’я, що виникають після неї.

У світлі цих подій існує нагальна потреба в розширенні та вдосконаленні реабілітаційних послуг в Україні. Покращене медичне обслуговування, психологічна підтримка та заходи щодо забезпечення доступності мають вирішальне значення для задоволення зростаючих потреб людей з порушенням зору. 

Зростання кількості людей з порушенням зору служить яскравим нагадуванням про далекосяжні наслідки війни, які виходять за межі безпосередньої фізичної шкоди до довгострокових наслідків для здоров’я. Це заклик до дії для світової спільноти працювати над вирішенням конфліктів і надавати всебічну підтримку тим, чиє життя безповоротно змінилося внаслідок таких війни.

Коментарі у Facebook
Поділиться новиною
Share on Facebook
Facebook
Pin on Pinterest
Pinterest
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin