Вінниця
23.11.2024
0.36° C
Вгору

Ляшко звільнив директора вінницького НДІ реабілітації осіб з інвалідністю

Учора було звільнено директора Науково-дослідного інституту реабілітації осіб з інвалідністю Вінницького національного медичного університету імені М. І. Пирогова Віктора Шевчука.

Про це повідомив міністр охорони здоров’я Вiктoр Ляшкo.

«Медико-соціальна експертиза має проводитись прозоро і справедливо, бути орієнтованою на людину. Корупції і зловживанням в ній не має бути місця. Абсолютно підтримую сьогоднішнє рішення РНБО, яке передбачає ліквідацію медико-соціальних експертних комісій з 31 грудня 2024 року та повну цифровізацію проходження всіх етапів», – заявив він після розголосу на четвертому році керування МОЗ.

За його словами, «розуміючи поточні проблеми, торік МОЗ розпочало перевірку обґрунтованості рішень МСЕК про встановлення інвалідності чоловікам у віці від 18 до 60 років, що були прийняті у період дії воєнного стану».

«Загалом відбулося три раунди перехресних перевірок, під час яких були переглянуті понад 90 тисяч справ. Також ми активізували взаємодію з правоохоронними органами. Опрацьовано майже 19 тисяч медико-експертних справ. Результати цієї співпраці ми всі бачимо останнім часом в ЗМІ у вигляді повідомлень про затримання та вручення підозр. Однак ці результати не є достатніми. Вони не влаштовують ні мене, ні суспільство», – підкреслив міністр.

Законодавство чітко регулює, які інституції мають регулярно проводити перевірку обґрунтованості рішень, прийнятих комісіями на всіх рівнях, і в разі необхідності скасовувати їх, аналізувати випадки необґрунтованих рішень, розглядати оскарження, працювати над удосконаленням процесу.

Ляшку «очевидно, що ці функції виконувались неналежно».

«Тому прийняті відповідні кадрові рішення — звільнено керівників Центральної медико-соціальної експертної комісії МОЗ України, Українського державного науково-дослідного інституту медико-соціальних проблем інвалідності МОЗ, Науково-дослідного інституту реабілітації осіб з інвалідністю Вінницького національного медичного університету імені М. І. Пирогова та працівників Міністерства охорони здоров’я України, які відповідали за цей напрям», – зауважив очільник МОЗ.

І зараз він каже, що «всі, хто допомагає неправомірно отримати довідки або чинить перешкоди у їх отриманні тим, хто дійсно цього потребує, мають понести відповідальність».

«Водночас ми активізуємо роботу по всім зазначеним у рішенні РНБО напрямкам разом з усіма залученими до процесу реформування МСЕК органами. Триває громадське обговорення представленого нами кілька тижнів тому законопроєкту, який передбачає, що медико-соціальна експертиза буде проводитись в кластерних та надкластерних лікарнях, що разом з іншими запропонованими рішеннями дозволить розв’язати питання достатньої кількості кадрів, запровадити цифрові рішення, змінити порядок фінансування та забезпечити необхідну безбар’єрність», – додав міністр.

 

Коментарі у Facebook
Поділиться новиною
Share on Facebook
Facebook
Pin on Pinterest
Pinterest
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin