Вінниця
22.11.2024
1.96° C
Вгору

15 років сімейному бізнесу: родина з Вінниччини вирощує понад 100 сортів винограду

Започаткував справу 15 років тому батько сімейства, агроном за освітою — Микола Нежнипапа. Згодом вона переросла у сімейний бізнес, як розповідає Суспільне у своєму матеріалі.
“Якось з жінкою побував на винограднику мого товариша, який посадив різні сорти, тоді зрозумів, що в нас можна займатися цієїю культурою. Спочатку посадили 10 саджанців, з яких все і почалося. Зараз ми досліджуємо сорти, співпрацюємо з селекціонерами, беремо саженці, дивимося, як який себе краще показав. Потім висаджуємо на більшій ділянці, щоб мати більшу користь і мати урожай”, — розповів Микола Нежнипапа.

За його словами, у догляді виноград вибагливий. Працюють біля нього щодня, зранку й до вечора.

“Виноград дуже трудоємка культура, дуже багато ручної праці. Треба обробляти, захищати від хвороб. Обробіток залежить від погоди, якщо суха, тепла, як цього року, то виноград менше хворіє. Якщо буде більше осадів, більше туманів — буде більше хвороб, треба буде більше обробляти”, — зазначив чоловік.

"Культура, що змінюється, регенерує і швидко відновлюється" — родина з Вінниччини 15 років вирощує виноград
Виноградник родини Нежнипапа на Вінниччині. Суспільне Вінниця

Найкраще удобрення, яке існує в природі, на його думку – курячий послід.

“Замочуємо його, розводимо, коров’як так само. Зараз мінеральні добрива досить дорогі і там всеодно є небажаний залишок. Можна застосовувати, але ретельно за цим стежити. При дозріванні використуваємо попіл”, — сказав Нежнипапа.

Як розповів чоловік, на виноградну лозу вплинули цьогорічні заморозки. Біля дому виноградник врятували, а ось той, що на полі — вимерз.

“У нас двічі були заморозки. Біля дому ділянка маленька, ми виноград врятували своїм методом. На других виноградниках — половина вимерзла. Третя ділянка — набільша, там не було фізичної можлиості щось зробити. Звичайно урожайність менша. Виноград – така культура, що змінюється, регенерує і швидко відновлюється. На наступний рік дасть повноцінний урожай, якщо за нею доглядати”, — сказав Микола Нежнипапа.

Виноград родина вирощує для себе та на продаж, реалізують гуртовикам. Цьогорічні грона почали зрізати 10 серпня. Триватиме збір до кінця вересня. Ціна за кілограм від 100 гривень і вище.

Нас вже знають і приїжджають додому з Вінниці оптовики, забирають. Проблем з реалізацією немає, тому що всі хочуть, щоб він був смачний і домашній”, — сказала Ольга Нежнипапа.

“Бажання та вміння вирощувати виноград є”, — каже Микола Нежнипапа. Їхня родина буде й надалі займатися виноградарством, аби українці їли українське.

Коментарі у Facebook
Поділиться новиною
Share on Facebook
Facebook
Pin on Pinterest
Pinterest
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin