Вінниця
24.09.2024
15.64° C
Вгору

Створення зоополіції в Україні: петиція набрала необхідну кількість підписів, щоб її розглянув уряд

Петиція про створення зоополіції на сайті Кабміну набрала необхідну для розгляду кількість, 25 000 підписів. Це означає, що її розгляне уряд.

Про це пише The Village Україна.

Петицію створила на початку березня юристка та віцепрезидентка «Асоціації зоозахисних організацій України» Марина Суркова. Вона закликає Кабмін доручити МВС створити відповідний підрозділ зоополіції у структурі Нацполіції і розробити нормативно-правову базу для його діяльності.

Суркова пропонує, щоби зоополіція не лише реагувала на випадки жорстокого поводження з тваринами, але й стежила за тим, чи дотримуються власники тварин правил їхнього утримання.

Активістка наводить приклади жорстокого поводження з тваринами: масові отруєння безпритульник собак, неналежне транспортування, побиття чи тримання на короткій прив’язі. За її словами, поліція здебільшого не володіє достатнім рівнем знань, щоби протидіяти цьому, чи просто бездіє.

«Слідча та судова практика свідчить, що багато з тих осіб, які знущалися над тваринами, в подальшому вчинили тяжкі злочини проти життя та здоров’я людей. Дослідження Єльського університету показали, що 80% досліджуваних засуджених за насильницькі злочини мають історію заподіяння шкоди або вбивства тварин», – наводить аргумент Суркова.

Раніше за жорстоке поводження з тваринами передбачали штраф 850 гривень, але з 2017 року відповідальність посилили – можна отримати позбавлення волі на строк від двох до восьми років у разі загибелі тварини чи завдання їй тілесних ушкоджень (зокрема в 2021 році розмежували склад адміністративного та кримінального правопорушення). Утім, відповідних вироків виносити не почали – є лише поодинокі випадки притягнення до відповідальності після тиску зоозахисників та громадськості, пише активістка.

 

Коментарі у Facebook
Поділиться новиною
Share on Facebook
Facebook
Pin on Pinterest
Pinterest
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin