У реабілітаційному центрі «Гармонія» працює інклюзивна бібліотека
Інклюзивна бібліотека діє на базі Вінницького міського центру соціально-психологічної реабілітації дітей та молоді з функціональними обмеженнями «Гармонія» імені Раїси Панасюк. Вона налічує приблизно сотню книг про людей з інвалідністю, теми толерантного спілкування, безбар’єрності та доступності. Ця література є корисною для дітей з інвалідністю, їхніх батьків, а також для всіх, хто прагне краще розуміти різних людей.
Бібліотекою у центрі реабілітації «Гармонія» опікується соціальний педагог Оксана Крижанівська. Вона проводить заняття в центрі реабілітації, де ознайомлює клієнтів з книгами, журналами та коміксами на безбар’єрну тематику. Також пані Оксана відвідує загальноосвітні заклади, де знайомить учнів і вчителів з інклюзивною літературою.
«Інклюзивну літературу варто розглядати як частину інформаційної безбар’єрності. Люди з інвалідністю мають бути видимі в суспільстві, зокрема їх мають відображати і в фільмах, і в художніх творах, публіцистиці та мистецтві. Це корисно як для самих людей з інвалідністю, так і для всіх членів суспільства», – зауважує Оксана Крижанівська.
На думку соціального педагога, інклюзивна література також важлива тому, що через війну багато людей, в тому числі дітей отримують травми. Література може допомогти таким людям навчитись сприймати себе, зрозуміти, що попри інвалідність можна продовжувати жити повноцінним життям.
У бібліотеці багато цікавих екземплярів. Наприклад, книга «Сім дорослих днів» Євгенії Пірог. Прототипом головного героя є хлопчик з інвалідністю з Донецької області. Це інклюзивна підліткова книжка, яка розкриває світ пригод хлопчика на кріслі колісному та формує позитивне сприйняття людей з інвалідністю.
«Читаючи такі книжки діти розуміють, що вони є повноцінною особистістю, навіть попри крісло колісне, слуховий апарат чи окуляри. І вони мають розуміти: все що доступно для інших, для них теж доступно в тій чи іншій формі. Попри все, можна знайти спосіб, як насолоджуватися життям», – розповідає Оксана Крижанівська.
Ще один цікавий екземпляр бібліотеки – книга у так званому універсальному дизайні. Це збірка дитячих віршів Ліні Костенко. Вона містить текстовий формат вірша та малюнки і поряд – вірш та зображення шрифтом Брайля. Такі книги можуть читати всі, зокрема дітки з порушеннями зору. Також у бібліотеці центру реабілітації є книги універсального дизайну, що містять QR-коди на відео, де інформацію озвучено жестовою мовою.
Бібліотека містить не тільки художню літературу, але й посібники, науково-популярні, біографічні твори. Наприклад, є книга «Історії сильних батьків», де батьки діток з інвалідністю діляться своїм життєвим досвідом.
«Окремо варто сказати про психолого-терапевтичні книги. У нас є твір під цікавою назвою “Зовсім нестрашна книга”. Вона розповідає як сприймати той факт, що когось із близьких спіткала невиліковна хвороба, як поводитися з хворим і таке інше. У цій книжці зібрано практичні рекомендації, які написані доступно, з урахуванням українських медичних і соціальних реалій», – зазначає Оксана Крижанівська.
В інклюзивній бібліотеці є твори українських та іноземних авторів. Кожний твір заслуговує на увагу. Книги доступні для клієнтів Вінницького міського центру соціально-психологічної реабілітації дітей та молоді з функціональними обмеженнями «Гармонія» імені Раїси Панасюк. Щоб звернутися, телефонуйте за номером (0432) 507 – 504 або звертайтесь за адресою м. Вінниця, вул. Винниченка, 5.
Схожі публікації
Відбувся обмін військовополоненими рф та України: 25 на 25
Повернення своїх людей додому – те, над чим Україна постійно працює. І ми не зупинимось, поки
Штурмовик з Вінниччини, який на війні втратив ногу, возить допомогу побратимам на фронт
Вадим Бартащук із Хмільника, що на Вінниччині, до війська приєднався на другий день повномасштабного вторгнення. Спершу чоловік був артилеристом,
На Вінниччині 57-річний чоловік відмовився від мобілізації: що вирішив суд
Про це йдеться у вироку Чечельницького районного суду Вінницької області у справі № 151/668/24, повідомляє Судово-юридична