Вінниця
18.10.2024
2.86° C
Вгору

Міська рада затвердила проєкт Угоди про тристоронню співпрацю між містами Карлсруе, Нансі та Вінниця

Проєкт Угоди про тристоронню співпрацю між містами Карлсруе (Німеччина), Нансі (Франція) та Вінниця, який передбачає співпрацю у сферах охорони здоров’я, освіти, економічної стійкості та інших секторах, отримав одноголосну підтримку на сесії міської ради сьогодні. Цей документ стає важливим механізмом для розвитку взаємодії між містами.

Тристороння співпраця має потенціал допомогти у розв’язанні питань, пов’язаних з гуманітарною допомогою, експертною підтримкою та обміном досвідом у справах реабілітації та відновлення. Особливо важливо враховувати ці питання в умовах російсько-української війни. Такий міжнародний альянс може стати платформою для важливих ініціатив та спільних зусиль у сферах, які сприяють покращенню умов життя та розвитку громад.

Важливо підкреслити, що міжнародні зв’язки не лише символізують мир та дружбу, але є конкретним інструментом для підтримки та взаємодії між народами. Вони стимулюють обмін ресурсами та знаннями, що дозволяє взаємне зміцнення в умовах складнощів, зокрема під час війни в державі.

Місто Нансі вже є містом-побратимом для німецького Карлсруе, з яким Вінниця уклала угоду про побратимство у квітні цього року. Тому рішення про укладання Угоди про тристоронню співпрацю між містами стало логічним кроком. Це відкриває нові можливості для обміну досвідом та ресурсами, сприяє взаємному розвитку та підтримці в умовах викликів, зокрема в період війни.

Вінницький міський голова Сергій Моргунов визначив це рішення як важливий крок у напрямку налагодження та підтримки дружніх зв’язків із європейськими містами, що відкриває нові можливості для розвитку та участі в європейських спільнотах і дипломатичних місіях.

«Тристороння Угода між містами Німеччини, Франції та України – це для нас фактично нова форма співпраці. Сьогодні Карлсруе та Нансі дуже активні в своїх намірах співпрацювати по тих напрямках, які ми визначили. У першу чергу – це охорона здоров’я, освіта, культура, інновації підприємництва. А також те, що стосується сталого розвитку міст – це Зелений курс, екологія, партисипація та багато інших напрямів, – каже Сергій Моргунов. – Важливо, щоб ця співпраця була не лише на рівні органів місцевого самоврядування, а й на рівні комунальних підприємств, медичних та освітніх закладів та просто громадян наших міст в тому числі й бізнесу. Це хороші перспективи, особливо в контексті майбутнього членства України в Європейському союзі».

Директорка КП «Інститут розвитку міст» Янна Чайковська, зазначила, що обидва міста є надійними союзниками в посиленні євроінтеграційних процесів у нашій громаді.

«Тристороння співпраця між містами Карлсруе-Нансі-Вінниця може допомогти сьогодні в умовах російсько-української війни розв’язувати питання пов’язані з гуманітарною допомогою, експертною підтримкою. Також такі зв’язки між муніципалітетами можуть бути корисними в обміні досвідом у реабілітації та відновленні. Адже обидва європейських міста мають багаторічний досвід з протезування, а для нас це надважливо, особливо сьогодні, коли наші Захисники повертаються з передової й потребують відповідного лікування», – підкреслює директорка КП «Інститут розвитку міст» Янна Чайковська.

Довідка:

Карлсруе – це одне з найбільших міст в регіоні Баден-Вюртемберг, в якому мешкає близько 308 тисяч людей. У Німеччині його ще називають «резиденцією права»: тут розташовані федеральні суди та Генпрокуратура. У Карлсруе працює і найстаріший технічний університет країни. Це місто – на Рейні.

Карлсруе – другий за величиною річковий порт Німеччини та важливий залізничний вузол. У місті розвинена промисловість та ділова активність. Працює аеропорт.

Окрім того, Карлсруе відрізняє якісна велосипедна інфраструктура, мережа громадського транспортного, інклюзивність міського простору. Цікавим досвідом є підземні трамвайні маршрути у Карлсруе.

Нансі – місто та муніципалітет у Франції, у регіоні Гранд-Ест, адміністративний центр департаменту Мерт і Мозель. Населення – понад 105 тисяч людей. Місто розташоване на річці Мозель, а також є залізничним вузлом до таких міст, як, зокрема, Париж та Страсбург.

Це також університетське місто, яке налічує понад 50 тисяч студентів. Інститут Жана Ламура у Нансі – це потужна науково-дослідна лабораторія, яка знаходиться у партнерстві з тридцятьма країнами світу та співпрацює зі 150 підприємствами. У Нансі широко розвинена галузь охорони здоров’я, зокрема що стосується протезування.

Нансі також відоме своєю архітектурою 18 століття, яка внесена до списку ЮНЕСКО.

 

Коментарі у Facebook
Поділиться новиною
Share on Facebook
Facebook
Pin on Pinterest
Pinterest
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin