Масова загибель риби на Вінниччині: робоча група звернеться до екоорганізацій ЄС
Що спричинило мор риби в Ладижинському водосховищі можуть зʼясовувати незалежні експерти Європейського Союзу. Рішення звернутись до екологічних організацій ЄС ухвалили на черговому засіданні робочої групи Облради, яка займається, зокрема, розслідуванням загибелі червонокнижної риби.
Крім цього, на засіданні робочої групи ухвалено рішення звернутися до Вінницької обласної прокуратури з пропозицією доручити державним органам контролю (Державній екоінспекції Вінниччини, ГУ Держпродспоживслужби у Вінницькій області, Управлінню Держпраці у Вінницькій області) провести перевірки об’єктів та суб’єктів господарювання, діяльність яких може спричинити шкідливі або небезпечні викиди у водойми.
Нагадаємо, поблизу знищеної акваферми розташована компанія МХП, що належить олігарху Косюку. Саме небезпечні викиди з птахофабрики в Південний Буг могли стати причиної загибелі риби. Так вважає власник акваферми.
Мор червонокнижних осетрових стався 3 жовтня на аквафермі. Ukrainian Caviar Berry – українська компанія з Маріуполя, яка із 2017 року переїхала у місто Ладижин на Вінниччині. За інформацією керівника підприємства, загинули 3000 рибин загальною вагою 9 тонн, серед яких маточні поголів’я осетра та белуги.
У відповідь на звернення власника акваферми, депутатів та небайдужих жителів, Вінницька обласна Рада створила робочу групу, яка зʼясовує причину екокатастрофи в регіоні.