71% росіян відчуває гордість через війну з Україною
Група незалежних російських соціологів з інтервалом у півтора тижні – від кінця лютого до середини березня – провели опитування, в перебігу якого з’ясували, що майже три чверті росіян підтримують війну проти України, відчуваючи такі позитивні емоції як гордість, радість, повага, довіра та надія. Результати соцдослідження є у розпорядженні російської служби Радіо Свобода.
Згідно з даними опитування, росіяни віком від 35 років частіше висловлювали почуття гордості, поваги та надії.
Респонденти віком до 18 років були більш схильні до образ і розчарувань.
Двоє з п’яти росіян висловлювали занепокоєння війною, і про ці почуття найчастіше повідомляли молоді росіяни.
Росіяни віком від 25 до 44 років частіше казали про тривогу і страх через «військову операцію».
Більше ніж половина опитаних віком від 55 років заявили, що підтримують війну проти України.
Водночас молоді росіяни у віковій групі від 18 до 24 років частіше висловлювали байдужість до того, що відбувається в Україні.
Відмінності між першим і другим опитуваннями показують збільшення кількості людей, що підтримують «військову операцію» та незалежність так званих «ДНР» та «ЛНР».
Водночас серед російського населення зростає песимізм щодо фінансового становища у зв’язку з санкціями проти Росії з боку Заходу.
Опитування також засвідчили, що понад дві третини росіян дізнаються новини про війну по телебаченню: 87% – з державних телеканалів, 22% – через радіо, 1% респондентів отримує доступ до інформації на коротких хвилях. Вдаються до використання VPN, щоб дізнатися новини, – 5,5%.
З тих, хто взагалі використовує інтернет задля новини про війну, 37% взагалі не знають, що таке VPN. YouTube користуються 11% респондентів, Telegram – 7%.
Дослідники кажуть: третина респондентів твердо вірить, що Володимир Путін працює в їхніх інтересах, 26% – що певною мірою в їхніх інтересах.
Загалом більшість росіян вважають, що буде краще, якщо Путін залишатиметься президентом якнайдовше.
Перше опитування тривало 28 лютого – 1 березня, друге – 12-13 березня серед дорослого населення Росії.