Вінниця
19.07.2026
21.86° C
Вгору

У Вінницькій області знову запровадили аварійні відключення електроенергії

На Вінниччині знову запровадили графіки аварійних відключень електроенергії. Відповідну команду 24 січня отримав диспетчер АТ «Вінницяобленерго» від диспетчерського центру НЕК «Укренерго».

Про це інформує “Це Вінниця, друже!”, посилаючись на «Вінницяобленерго».

Як повідомляють енергетики, графіки аварійних відключень (ГАВ) вводяться у разі виникнення гострого дефіциту потужності та електроенергії в енергосистемі України. Такі заходи застосовуються через аварійні ситуації, пов’язані з раптовими порушеннями роботи електростанцій або критичними перевантаженнями обладнання.

Наразі основною причиною запровадження ГАВ є гострий дефіцит потужності внаслідок пошкоджень енергетичної інфраструктури через російські обстріли, а також зростання споживання електроенергії.

Графік аварійних відключень містить перелік ліній електропередач із зазначенням потужності, яка має бути вимкнена у разі надходження відповідної команди від НЕК «Укренерго». Водночас у цих графіках не передбачено чітких розбивок за датою або часом вимкнень.

Скасування аварійних відключень також здійснюється виключно за командою диспетчерського центру НЕК «Укренерго».

Коментарі у Facebook
Поділиться новиною
Share on Facebook
Facebook
Pin on Pinterest
Pinterest
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin