Вінниця
19.07.2026
28.97° C
Вгору

Вінниця готова до зими: резерви палива, генератори та план дій на випадок надзвичайних ситуацій

У Вінницькій міській раді 5 листопада відбулася нарада за участю представників Державної служби України з надзвичайних ситуацій, на якій обговорили готовність об’єктів критичної інфраструктури громади до можливих викликів зимового періоду 2025-2026 років. Для цього підготували генератори, запаси палива та когенераційні установки, розробили схему підвозу питної води і затвердили алгоритм роботи систем життєзабезпечення на випадок надзвичайних ситуацій.

Про це інформує ЦВД, посилаючись на Вінницьку міську раду.

Як розповів в. о. директора департаменту міського господарства Костянтин Кирилюк, у зв’язку з атаками ворога по об’єктах критичної інфраструктури країни, майбутня зима несе чимало викликів, до яких Вінниця готується заздалегідь.

“Наразі маємо розроблений алгоритм на випадок тієї чи іншої ситуації, як, наприклад, знеструмлення (блекаут), відсутність теплопостачання, водопостачання чи газопостачання. Крім того, в громаді проводились відповідні навчання, а за керівництва міського голови створено координаційний штаб з питань підготовки до опалювального сезону 2025-2026 років, де також були підняті та обговорені основні питання і дані доручення профільним підприємствам, установам та організаціям”, – розповідає Костянтин Кирилюк.

Як зазначають у Вінницькому районному управлінні цивільного захисту та превентивної діяльності Головного управління ДСНС України у Вінницькій області, ключові питання про які говорили під час зустрічі – готовність електро-, газо-, тепло-, водопостачання і водовідведення до осінньо-зимового періоду та роботи в умовах надзвичайних ситуацій. Особливу увагу звернули на готовність до використання резервних джерел живлення на ключових об’єктах життєзабезпечення.

За словами Костянтина Кирилюка, на сьогодні усі комунальні підприємства критичної інфраструктури, а також заклади освіти і охорони здоров’я забезпечені генераторами та мають 10-денний запас палива до них. Крім того, на твердопаливних котельнях міста сформовано 15 денний запас щепи, що дозволить їм працювати навіть в період відсутності газопостачання. На випадок знеструмлення, найбільше теплопостачальне підприємство міста, має когенераційні установки, які дозволяють генерувати електроенергію для роботи котелень. А на випадок відсутності водопостачання – розроблена схема підвозу води населенню.

Читайте також:

П’яна авантюра на мільйон: у Вінницькій області працівник СТО викрав і розтрощив автомобіль клієнтки

Трагедія в Шаргороді: підозрюваний у вбивстві двох дітей знову залишився під вартою

Коментарі у Facebook
Поділиться новиною
Share on Facebook
Facebook
Pin on Pinterest
Pinterest
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin