Вінниця
02.12.2024
-0.03° C
Вгору

Конференція експертів-кардіологів з усієї України стартувала у Вінниці

Вінницький курс кардіологічної інтервенції, візуалізації та стимуляції у місті проводять третій рік поспіль.

У цьому році він присвячений 50-річчю блоку Реанімації та Інтенсивної терапії кардіологічного відділення для хворих з інфарктом міокарду.

Аби серця пацієнтів бились в правильному ритмі, українські експерти не перестають обмінюватись досвідом з колегами. Майданчиком для кардіологічних майстер-класів стала Вінниця. Курс у нашому місті проводять третій рік поспіль. Він буде тривати два дні. На конференцію приїхала сотня експертів.

«Вінницький курс кардіологічної інтервенції, візуалізації та стимуляції – це наукова платформа, де розкриваються останні наукові досягнення та майданчик обміну практичним досвідом. Сьогодні зібрались інтервеційні кардіологи, кардіохірурги, нейрохірурги, неврологи, спеціалісти з електрофізіології», – каже директор департаменту охорони здоров’я Вінницької міськради Олександр Шиш.

Дводенний курс для спеціалістів організували Вінницький регіональний клінічний лікувально-діагностичний центр серцево-судинної патології та департамент охорони здоров’я Вінницької міськради.

«Ця конференція збирає найпотужніших спікерів, які розповідають про новинки з інтервенційної кардіології, а цей напрямок у Вінниці розвивається дуже потужно. Вінниця – в лідерах серед втручань при гострих інфарктах міокарда, ішемічних захворюваннях, по стентуванню, по коронарографії, набираєм потужності по кардіохірургії», – розповіла лікарка-кардіологиня вищої категорії, професорка, докторка медичних наук Леся Распутіна.

Спікери на практиці розбирають складні випадки порятунку пацієнтів, діляться результатом застосування новітніх методик та навчаються працювати на унікальному для України обладнанні.

«Основна проблема і основний пул – це пацієнти з інфарктом, ми надаємо високоспеціалізовану допомогу, робим коронаграфію, стентуєм інфарктзалежну артерію, рятуємо життя. А також наші пацієнти мають важкі гіпертонії, бактеріальні ураження серця, аритмії, блокади серця, будь-які, найскладніші девайси при даній патології. За минулий рік до нас прийшло понад 9 тисяч пацієнтів», – каже Ігор Скляров, завідувач рентгенопераційним блоком Вінницького лікувально-діагностичного центру серцево-судинної патології.

Одним з етапів – будуть змагання. Молоді лікарі вправлятимуться у нових методах порятунку життя людей. Зокрема, покажуть на прикладі результат попередніх курсів.

«Такі курси для молодих спеціалістів – це гарна можливість поспілкуватися з топовими фахівцями в нашій галузі, почути щось нове – те, що було представлено на світових конгресах. А також розповісти про власні напрацювання у лікуванні складних пацієнтів. В кінці минулого року було багато важливих досліджень і нові рекомендації Європейського товариства кардіологів, щодо лікування інфарктів міокарда, що є соціально важливою проблемою, особливо в Україні, де ми маємо зростання кількості інфарктів, що до того, як лікувати дану когорту пацієнтів за допомогою оперативних втручань: відкривати артерії, стентувати їх», – ділиться власною історією кардіолог з Києва Сергій Чайчук.

Науково-практична конференція з кардіології триватиме 2 дні.

Коментарі у Facebook
Поділиться новиною
Share on Facebook
Facebook
Pin on Pinterest
Pinterest
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin